İsrail'in Rehin Tuttuğu 65 Kişi

Şırnak'ın idil ilçesindeki akrabalarına ulaşan Nezir Zan adlı tır şoförünün verdiği bilgiler neticesinde İsrail'in bir gemiyi içindeki 65 tır ve şoförleriyle 1 aydan beri rehin tuttuğunu öğrendik.
İsrail'in Rehin Tuttuğu 65 Kişi
Bu haber doğrultusunda Hatay'ın Serinyol Beldesinde ikamet eden ve şuan İsrail'de rehin tutulan Yaşar Akşun'un ailesi bize ulaştı. Yaşar Akşun'dan 18 gündür haber alamayan ailesi merak içinde beklemekte ve Yaşar Akşun'un sağlığından endişe duymaktadır. Bu konuda basından ve resmi makamlardan hassasiyet gösterilmesini bekleyen aile İsrail'de tutulan şoförlerle ilgili resmi makamlardan açıklama bekliyor.  Özellikle Şırnak'taki akrabalarına ulaşan Nezir Zan'ın aktardıklarıyla beraber, bu durumun 1 aydır sürdüğü bilgisi aileyi daha da tedirgin bir hale sokmuştur. Endişeli bir şekilde haber almayı bekleyen aile bu konuda yardım bekliyor.

Şırnak’taki yakınlarını arayan Nezir Zan’ın aktardıkları:"Ben ve 64 arkadaşım yaklaşık bir aydır Hayfa Limanında rehin durumundayız. Çalıştığımız firmanın borçla ilgisinin bulunmamasına karşın Sisa Shipping Lines Denizcilik firmasının borcu gerekçe gösterilerek mağdur ediliyoruz. Bu durum üzerine liman yetkilileri ile görüşme yaptık. Araçlarımızı bırakarak, evlerimize dönmek istediğimizi belirtmemize rağmen yetkililer, hiç kimsenin limandan ayrılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi. Aramızda hasta arkadaşlarımız var. Kalp ve tansiyon hastası arkadaşların kullandığı ilaçlar bitti. Sağlık hizmetinden hiçbir şekilde faydalanamıyoruz. Aramızda Reyhanlı saldırısında hayatını kaybedenlerin akrabaları var. Cenaze izni istediler ama ona bile müsaade etmediler. Çok zor durumdayız. Bize yardım edilmesini bekliyoruz."