işsiz engelliden zincirli eylem

 Hatay'ın İskenderun ilçesinde, bir süre önce çalıştığı işletmede sağ kolu dirseğinden kopan bir engelli, geçimini sağlayabilmek için iş verilmediği gerekçesiyle Atatürk Anıtı önünde kendisini rögar kapağına zincirleyerek eylem yaptı.
işsiz engelliden zincirli eylem
Alınan bilgiye göre, yaklaşık 4 yıl önce İstanbul'da çalıştığı bir demir üretim işletmesinde iş kazası sonucu sağ kolu dirseğinden kopan evli ve 3 çocuk babası engelli Ercan Bozdağ (32), ailesinin geçimini sağlamak için yaptığı iş başvurularından sonuç alamadığını ileri sürerek eylem yapmaya karar verdi.
     Esentepe Mahallesi'ndeki evinden sahildeki Atatürk Anıtı önüne gelerek kendisini bir rögar kapağına bacaklarından zincirleyen Bozdağ, engelli olduğu için iş verilmediği gerekçesiyle eylem yaptığını söyledi.

     Yaklaşık 4 yıl önce İstanbul'da çalışırken iş kazası nedeniyle sağ kolunun dirseğinden koptuğunu belirten Bozdağ, ''O günden bu yana işsizim. Eşim ve 3 çocuğum var. Onlara bakamıyorum. Evimi geçindiremiyorum'' dedi.
     Bozdağ, geçim sıkıntısı nedeniyle protez kolunu satılığa çıkardığını belirterek, ''Ne kadar iş başvurusu yaptıysam bir sonuç alamadım. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek'ten iş istiyorum. Yoksa burada ölene kadar eylem yapacağım. Her hangi bir suç işlemek de istemiyorum. Ben ülkemi seviyorum. Ne olur bana iş bulun'' diye konuştu.
     İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Kaya ise Bozdağ'a eylemden vazgeçmesini isteyerek, kendisine her konuda yardımcı olacakları sözü verdi.
     Bozdağ, İskenderun Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin Belediye Başkanı Civelek ile görüştürecekleri sözü üzerine, zincirdeki kilidi açarak eyleme son verdi.