İŞSİZLİKLE MÜCADELE İÇİN ÖNCELİKLE MESLEKSİZLİK ÇÖZÜLMELİ

 Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz, işsizlikle mücadele için öncelikle mesleksizliğin çözülmesi gerektiğini kaydetti.
İŞSİZLİKLE MÜCADELE İÇİN ÖNCELİKLE MESLEKSİZLİK ÇÖZÜLMELİ
   Nalçabasmaz, yaptığı yazılı açıklamada, İŞKUR İl Müdürlüğü ile Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) ortaklaşa düzenlediği ''Kariyer Günleri''ne katılarak stant açtıklarını belirtti.
     HASİAD üyelerinin kent ekonomisinin yüzde 60'ını oluşturduğunu ifade eden Nalçabasmaz, çalışma hayatına yeni atılacak eğitim gören gençlere sosyal sorumluluk kapsamında destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.
     ''Kariyer Günleri'' etkinliğinin iş verenlerle iş arayanları bir araya getirmesi açısından çok anlamlı olduğunu vurgulayan Nalçabasmaz, ülkenin en önemli sorunlarından biri olan işsizlikle mücadele için öncelikle mesleksizliğin çözülmesi gerektiğini belirtti.
 

     Nalçabasmaz, iş verenlerle iş arayanları bir araya getiren etkinliğin bir benzeri konusunda proje hazırladıklarını ve İçişleri Bakanlığına sunduklarını ifade eden Nalçabasmaz, gençlerin bu sayede çalışma hayatında deneyim kazanacağını ve istihdam şansı verileceğini kaydetti.