İSTANBUL DA HATAY GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, İstanbul'da düzenlenen organizasyonun bütün Hataylı'ları gururlandıracak güzellikte devam ettiğini belirtti.
İSTANBUL DA HATAY GÜNLERİ DEVAM EDİYOR
   Lekesiz, organizasyona ilk günde toplumun her kesiminden yaklaşık 2 bin kişinin katılmasıyla Galatasaray Lisesi önünden başlayıp, Taksim'de sona eren yürüyüşün ilk olmasına rağmen bu rakamın büyük bir başarı olduğunu ifade etti.
     İstiklal caddesinde yapılan yürüyüşe ''Hoşgörü Yürüyüşü'' ismini veren Lekesiz, kentin tüm desenlerini organizasyonda yansıtmaya çalıştıklarını, İstanbul'da yaşayan Hataylıların da etkinlikten büyük memnuniyet duyduklarını aktardı.
     Lekesiz etkinlikle ilgili konuşmasına şöyle devam etti: ''Binlerce yıllık tarihimizi oraya taşımaya çalıştık, 15 milyon nüfuslu İstanbul vasıtasıyla tüm ülkeye kenti tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu kadar zenginliği olan bir kenti dış dünyaya açmanın ne kadar isabetli bir iş olduğunu bu vesileyle anladık''
    
 

     -LEKESİZ MÜJDE VERDİ-
    
     Organizasyona olan ilgiden dolayı gururlandığını ifade eden Lekesiz, 50'ye yakın unutulmaya yüz tutmuş el işi eserlerin yok olmaması için Kurşunlu Han'ın restorasyon sonunda Antakya'ya has bu işlerin imalatı ve satışı için açılacağının müjdesini verdi.
     Yarın tekrar İstanbul'a gideceğini belirten Lekesiz, herkesi özellikle basın mensuplarını ''Antakya Medeniyetler Korosu''nun vereceği konsere katılmaya davet etti.