İSTANBUL'DA HATAY GÜNLERİ İLÇEMİZİN EN İYİ ŞEKİLDE TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, 07?10 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak '' İstanbul'da Hatay Günleri'' etkinliklerinde ilçenin tanıtımını gerçekleştireceklerini söyledi.
İSTANBUL'DA HATAY GÜNLERİ İLÇEMİZİN EN İYİ ŞEKİLDE TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha öncede değişik fuarlara ve etkinliklere katılarak ilçeyi tanıttıklarını, 25-30 Haziran 2010 tarihinde de Ankara'da ''Başkent'e Hatay günleri'ne katıldıklarını kaydetti.
     İstanbul'daki etkinliğin Hatay Valiliği Koordinatörlüğü'nde gerçekleşeceğini ifade eden Polat, şöyle devam etti:
     ''Daha öncek etkinliklerde ilçemizi tüm yönleriyle tanıtımını sağladık. Oralarda deneyim kazandık. Tecrübelerimizi İstanbul?da Hatay günlerinde değerlendireceğiz. Etkinliğe nasıl ve hangi ürünlerle gideceğimiz konusunda ilçe esnafları ve Sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte fikir alışverişinde bulunduk. Tüm yöresel tatları İstanbul?a taşımaya çalışacağız. Yöreye özgü lokum, tuzlu yoğurt, çakşırlı peynir, harnup pekmezi gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra turistik, tarihi mekanları ve yöresel el işlerini de bu etkinlikte yeniden tanıtmayı düşünüyoruz. Hedefimiz ilçeyi en iyi şekilde tanıtımını gerçekleştirmek olacak.''
     Polat, 2 gün önce Ottoman Otel'de gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla açılan el işi ürünleri sergisinde, Yayladağı stantını ve kadınların yaptığı el işi ürünleri beğendiklerini de sözlerine ekledi.