İstanbul'da yaşamını yitiren polis memuru Hatay'da toprağa verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve lösemi tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren polis memuru, memleketi Hatay'da toprağa verildi.
İstanbul'da yaşamını yitiren polis memuru Hatay'da toprağa verildi.
  Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde lösemi tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybeden İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Mehmet Ali Karaköse (24) için Hatay Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.
     İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, törende yaptığı konuşmada, genç yaşta hayatını kaybeden Karaköse'nin ölümünden üzüntü duyduklarını belirterek, Balıkesir Polis Meslek Yüksekokulundan 2008 yılında mezun olan ve aynı yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğünde göreve başlayan Karaköse'nin amansız bir hastalık sonucu yaşamını yitirdiğini söyledi.
           
     Kılıç, acılı aileye başsağlığı ve sabır dileyerek, ''Arkadaşları tarafından sevilen polis memurunun ailesi bundan sonra bizim ailemiz, kardeşleri bizim kardeşimizdir. Onun bıraktığı emanete ölene kadar sahip çıkacağız. Karaköse'nin ailesi bir evladını kaybetti ama binlerce yeni evlada sahip oldu'' dedi.
     Okunan duaların ardından Karaköse'nin Türk bayrağına sarılı naaşı meslektaşlarının omzunda ambulansa taşınarak, defnedilmek üzere Antakya'ya bağlı Karlısu beldesindeki mezarlığa götürüldü.
     Tören sırasında Karaköse'nin babası Fahrettin Karaköse'nin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Ayakta durmakta güçlük çeken kardeşi Mustafa Karaköse ise ağabeyinin fotoğrafını öperek veda etti.
     Törene Karaköse'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz ile sivil toplum örgütü temsilcileri, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.