İTALYA'NIN İZMİR KONSOLOSU BERNARDİNİ DEN VALİ LEKESİZE ZİYARET

 İtalya'nın İzmir Konsolosu İgor Di Bernardini, Türkiye ile ilişkilerin son derece güçlü olduğunu söyledi.
İTALYA'NIN İZMİR KONSOLOSU BERNARDİNİ DEN VALİ LEKESİZE ZİYARET
  Bernardini, Dörtyol ilçesinde, Atakaş Grubu ile Rus MMK Grubu tarafından ortaklaşa kurulan demir-çelik fabrikasının açılış törenine katılmak üzere geldiği Hatay'da, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i makamında ziyaret etti.
     Türkiye ile ticaret ilişkilerinin gayet iyi seviyede olduğunu belirten Bernardini, ''Türkiye'de 7 aydır görev yapıyorum. Bu süre içerinde ekonomik, ticaret ve vize konularında çok iyi ilişkiler kurduk'' dedi.
     İzmir ve Hatay'ın İtalya için ayrı bir yeri bulunduğunu ifade eden Bernardini, ''Türkiye ile ilişkilerimiz son derece güçlü. Bu bağlantıları daha da geliştirmek istiyoruz'' diye konuştu.
     Vali Mehmet Celalaettin Lekesiz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'deki demir-çelik sektöründe üretim payı açısından Hatay'ın birinci sırada olduğunu belirtti.
     Yeni yatırımların istihdam, üretim, ihatalat-ihracat demek olduğunun altını çizen Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Günümüz dünyasında gerek ulusal, gerekse uluslararası düzeyde sadece ben kazanayım anlayışı artık kalmadı. Tarafların karşılıklı kazanması gerekir. Biz İtalya ile ilişkilerimizde Türkiye Cumhuriyeti olarak fevkalade memnunuz. İlişkilerimizin daha da güçlenmesi gerekir. Hatay'da geçmişi yaklaşık 250 yıla dayanan bir mobilyacılık sektörü var. İtalya'da da bu sektör çok güçlüdür. Karşılıklı olarak olumlu anlamda ilişkiler artabilir.''
     Daha sonra Vali Lekesiz, Başkonsolos Bernardini'ye 3 semavi dini simgeleyen anı tabağı hediye etti.