ITB Berlin Turizm FUARI

Katıldığı ulusal ve uluslararası tüm fuar ve organizasyonlarda olduğu gibi, ITB Berlin Turizm Fuarı’nda da büyük ilgi gören Hatay standına ziyaretler devam ediyor.
ITB Berlin Turizm FUARI
TC. Kültür Bakanlığı, 4-8 Mart 2015 tarihleri arasında, ITB Berlin Turizm Borsası’nda fuarın en büyük ülke standı ile Türkiye’yi tanıtıyor. Türkiye içinde de, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı standı ile TR63 Düzey2 Bölgesi illeri olan Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin tanıtımı yapılıyor. Organizasyon kapsamında; bölgenin tarih, turizm ve kültürel değerleri ITB Berlin Fuarı’na taşınıyor.2016 yılında Antakya’da düzenlenecek olan EXPO Uluslararası Botanik Sergisi’nin tanıtmak amacıyla, ülkemiz bitki örtüsünden oluşan toplam 83 ağaç ve 3185 adet çiçek ve her destinasyon için ayrı tasarımlar yapılmış olan adacıklar ile Türkiye, ülke standında yerini alıyor. Ayrıca sahip olduğu sayısız tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra sevgi barış ve hoşgörüsüyle özel bir yere sahip olan Hatay ilimiz, katıldığı ulusal ve uluslararası fuar ve organizasyonlarda tanınırlığını ve bilinirliğini artırmaya devam ediyor.Fuarın açılış programına Moğolistan Cumhurbaşkanı Sayın Tsakhiagiin Elbegdorj, TC. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, TC. Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni Karslıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Abdurrahman Arıcı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Asım Keser, Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan Önal katılım sağlamışlardır.TC. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, TC. Berlin Büyükelçisi Sayın Hüseyin Avni Karslıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Abdurrahman Arıcı ile Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Prof. Dr. A. Haluk Dursun, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Asım Keser, Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan Önal, Hatay standına nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.Dünya’nın en büyük turizm fuarlarından olan, ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’na, Hatay ilimizi temsilen, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör ve DOĞAKA Uzmanı Figen Gökşen katıldı.Bölgemizin tarihi ve turistik değerlerini tanımak bilgi almak isteyen heyetlerin, yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra Berlin'de yaşayan Türklerin de ilgisi yoğun oldu.
ITB Berlin Turizm FUARI haberi 10 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  3990 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle