İTFAİYE HAFTASI -DÖRTYOL'DA İLK ADIM ANAOKULU'NDA YANGIN SÖNDÜRME TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HATAY - İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Dörtyol İlk Adım Anaokulu'nda yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. 
İTFAİYE HAFTASI -DÖRTYOL'DA İLK ADIM ANAOKULU'NDA YANGIN SÖNDÜRME TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Dörtyol Belediye İtfaiye Ekiplerinin katıldığı yangın tatbikatından önce 4-5 ve 6 yaş guruplarından oluşan anaokulu öğrencilerine sınıflarda yangın ve yangından korunma yöntemleri ve itfaiyenin önemi ve görevleri anlatıldı.
     Daha sonra olası bir yangında sınıfların nasıl boşaltılacağı da öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi.
     Dörtyol Belediye İtfaiye Müdürü Mehmet Türker nezaretinde, İtfaiye Amiri Mustafa Yalsızuçarlar ve itfaiye erleri okul bahçesinde temsili olarak yangın söndürülmesi ve uygulamasını öğrencilere sergiledikten sonra sırasıyla yangın söndürme, yangına müdahale ve yangından korunma ekipmanlarını göstererek tanıttılar.
     İtfaiye Müdürü Türker, itfaiye teşkilatının her zaman göreve hazır olduğunu ve 7 gün 24 saat esasına göre çalıştıklarını belirtti.
     Özellikle 110 yangın İhbar hattı hakkında bilgiler veren Türker, bu hattın acil yangın ihbarları için olduğunu ve gereksiz olarak yapılan aramaların yangın ihbarını yapmak isteyenlere engel olacağını ifade etti. Öğrenciler, gaz maskesinin ve yangın merdiveninin tanıtımına yoğun ilgi gösterdiler.
     Okul Müdürü Pınar Bayar önemli gün ve haftaların çeşitli etkinliklerle kutlandığını, özellikle görsel etkinliklerle çocukların bilinçlendirildiğini söyledi.