İyi ki Doğdun Burhan Günel

7 Nisan 1947'de bereketli bir tohum düştü toprağa. Bu tohumun adı, Burhan Günel'di.  Yaşasaydı bugün 67. doğum gününü kutluyor olacaktık.

İyi ki Doğdun Burhan Günel

 Ömrünün tamamını inandığı şeyler uğruna emek vermekle geçiren Burhan Günel, edebiyatımıza önemli eserler bırakmıştır. Önemli bir roman, öykü ve oyun yazarı, önemli bir şair, en önemlisi iyi bir dost.Burhan Günel hiç unutulmayacak, hep özgün, hep yüreğimizde olacak.İşte, bu anlamda bizleri yetiştiren, bizlere emeği geçmiş insanlara, beslendiğimiz değerlere vefa duygumuzu paylaşmak istedim.Dostum-ağabeyim Burhan Günel’i 21 Aralık 2012’de yitirmiştik. Ölümünün ilk haftasında ilk olarak “Umudun Sesi” radyo programımda Canan Başkaya arkadaşımla buruk bir hüzün, büyük bir sevgi ve onurla anmıştık güzel yüreği. “Sonsuz Aşkım Hatay” kitabıyla doğduğu kent Antakya’ya özlemini, vefa borcunu ödeyen; “Aşkın ve Ateşin Sözcüsü ” yazar Burhan Günel’i istedik ki genç kuşaklara, kendisini yakından tanıma şansı bulamamış tüm gönüllere yürek dilimizce naçizane anlatalım, eserlerini nesilden nesile aktaralım istedik.  Bu nedenle Antakya’da bir anma programı hazırlamaya karar verdik.  Rahmetli Burhan Günel’in doğduğu gün olan 7 Nisan da iyi bir tarihti. Canan BAŞKAYA arkadaşımla hazırlamayı düşündüğümüz “Burhan Günel 2.Anma, Kültür-Sanat Etkinliği” için davetimizi kabul eden yazar konuklarımızın isimlerini, teşekkür niyetiyle belirtmek istiyorum; Ankara’dan Dr. Özgün KARACA, Dr. Fatih SAKALLI, Eşi Nisa GÜNEL, Vedat YAZICI, İzmir’den Canan KARATOĞMA, Kocaeli’den Ruhan ODABAŞ, Aydın Söke’den Yaşar TÜRKOĞLU, İstanbul’dan Necati GÜNGÖR, Cengiz GÜNEL ve Nadir MUTLUAYpaylaşımlarıyla Burhan Günel sevenlerini onurlandıracak, sevindirecekler.Bir süre İl Kültür Müdür yardımcılığı görevinde bulunan Sayın Ali TÜRETKEN, Antakya’da yetişen sanatçılarımız Ressam Yusuf ALTUNAY, Ressam-Kaligraf Atıf SOĞUKSU, Defne Sanat Atölyesi ressamları Suat KANATLI ve Selva GÜVEN sergi açılışları ile aramızda olacaklar. Sevgili İlker DELİ dostum türküleriyle bu anlamlı programa katkı sunacak.Dileğim, ilki Antakya’da gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “Burhan Günel Anma, Kültür-Sanat Etkinliği” geleneksel hale getirilip 3, 4, 5, ve 100.'sü İskenderun, Ankara, İstanbul ve ülkemizin farklı farklı yerlerinde yaşam bulsun.7 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 17.30’da Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde edebiyata ve sanata gönül vermiş tüm dostlarımızı bekliyoruz.  

Nebih Nafile

Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilcisi

 

İyi ki Doğdun Burhan Günel haberi 04 Nisan 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27460 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle