''İZİNSİZ KURBANLIK HAYVAN SATIŞINA ENGEL OLMAK ÜZERE ZABITA EKİPLERİ OLUŞTURULDU''

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, izinsiz olarak çarşı, cadde ve sokaklarda kurbanlık hayvan satışına engel olmak üzere zabıta ekiplerinin oluşturulduğunu bildirdi. 
''İZİNSİZ KURBANLIK HAYVAN SATIŞINA ENGEL OLMAK ÜZERE ZABITA EKİPLERİ OLUŞTURULDU''
Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramını vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.
     İlgili birimlerin bayramda 24 saat süreyle hizmet vereceğini belirten Savaş, vatandaşlardan gelebilecek istek, şikayet ve taleplerin görevlilerce yerine getirileceğini ifade etti.
     Savaş, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ''Toplu Kurban Kesim Merkezleri'' oluşturulacağını belirterek, şöyle devam etti:
     ''Çarşı, cadde ve sokaklarda kurbanlık hayvan satışına engel olmak üzere zabıta ekipleri oluşturuldu. Ayrıca satış yerlerinde Belediye Veteriner Müdürlüğü yetkililerince kurbanlık kontrol merkezi kuruluyor. Kurbanlık satış yeri ile ilgili kentin muhtelif yerlerine işaret levhaları ve bez ilanlar yerleştirildi.
     Kente getirilecek kurbanlık hayvanların menşe, nakliye belgeleri ve veteriner sağlık raporlarını kontrol etmek üzere belediye, veteriner ve zabıta elemanlarından ekipler oluşturuluyor. Kurban kesimleri için Antakya Belediyesi Mezbahası ücretsiz kesim için açık tutulacak. Bunun dışında kentin muhtelif 33 nokt