JANDARMA TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 172. YILDÖNÜMÜ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını başarıyla yürüten Jandarma Teşkilatı, halkın huzur ve güvenliğinin en önemli teminatı olduğunu belirtti.
JANDARMA TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 172. YILDÖNÜMÜ
  Lekesiz, Jandarma teşkilatının 172. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Jandarma Teşkilatı, yasalarca belirlenmiş sınırlar çerçevesinde başarılı çalışmalarını 172 yıldır devam ettiren köklü bir kuruluş olduğunu kaydetti.
     Adalet ve güvenlik, çağdaş bir devlet ve yönetim anlayışının vazgeçilmez unsurları olduğunu kaydeden Lekesiz, bir ülkede güvenliğin tesis ve temin edilmesi, çağdaş bir devlet ve yönetim anlayışının gerekliliğine işaret etti.
     Lekesiz, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması görevini başarı ile yürüten Jandarma Teşkilatının, suç ve suçlularla mücadele konusunda dünya çapında örnek bir teşkilat ve bu başarısı ile de vatandaşın emniyet güçlerine olan güvenini pekiştirdiğini ifade ederek şunları kaydetti:
 

     ''Asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal proje ve kültürel hizmetlerle, halk ile Devlet arasında önemli bir köprü oluşturan Jandarma Teşkilatımız bu anlamda da takdire şayan bir kuruluştur. Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 172. yıldönümünü kutlar, tüm teşkilatın değerli mensuplarına çalışmalarından dolayı teşekkür eder, bu güzel ülke uğruna hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum.''