KAÇAKÇILARA KANAL ÖNLEMİ

Reyhanlı  ilçesine 10 kilometre uzaklıktaki Suriye sınırına yakın Kuşaklı köyüne sabah erken saatlerde gelen iş makineleri kanal kazmaya başladı. 
KAÇAKÇILARA KANAL ÖNLEMİ
Son günlerde sınırda artan kaçakçılık olaylarının minimize edilebilmesi amacıyla sınır boyunca Termal kamera gözetiminin yanında kanallar açılarak önlenmeye çalışılıyor. Bölgede, askeri yetkililerin gözetiminde çalışan iş makinelerinin, sınır boyunca kazı çalışmalarını sürdüreceği öğrenildi. 
Hendek açma çalışmalarıyla birlikte, Suriye ile Türkiye arasındaki kaçak giriş çıkışlar ve kaçakçılık faaliyetlerinin de daha etkin denetlenebileceği belirtildi. Yetkililer, açılan kanal ve hendeklerle, kaçakçılığa engel olmak ve yasadışı sınır geçişlerine müdahale edebilmek için zaman kazanılmasının amaçlandığını bildirdi. Sınırda devriye görevini sürdüren ve denetimlerini sıklaştıran asker, kazı çalışmalarının yapıldığı alanda güvenlik önlemlerini de artırdı. Bölgeye askeri araçlarla sevk edilen güvenlik güçleri, çalışma yapılan alanı koruyor.
KAÇAKÇILARA KANAL ÖNLEMİ haberi 27 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  40535 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle