Kadın Çiftçiler Yarışıyor Antakya Birincisi Belirlendi.

 17 şubat 2013 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl finalinde Merkez İlçemizi temsil edecek birinciyi belirlemek amacıyla Çiftçilerimize tarımın her alanından sorular soruldu.
Kadın Çiftçiler Yarışıyor Antakya Birincisi Belirlendi.
Yarışmaya 6 çiftçi kadın katıldı. Bu yarışma sonunda, Antakya Merkeze bağlı Gökçegöz Köyü'nden Fatma GÜVERCİN  birinci, Tuba BALCI ikinci, Fidan AVCU üçüncü, Leyla BALCI dördüncü ve Zeynep ATAR  ve Nahya GÜZELYURT beşinciliği paylaşmışlardır. Birinci olan yarışmacı Merkez İlçemizi temsil edecektir. Mart ayı içerisinde yapılacak olan Hatay İl finalinde birinci olacak yarışmacı ise  Kayseri İlinde gerçekleştirilecek olan bölge finalinde Hatay ilini temsil edecektir Yarışma ile ilgili olarak İl Müdürümüz Aydın TÜFEKÇİ şunları söyledi ‘’Yarışmanın kırsal alanda kadın çiftçilere sağlanan eğitim ve yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla düzenlenmektedir. Tarım sektörü içerisinde yer alan kadın çiftçilerimiz, tarımsal üretim miktarlarının artırılmasında, artan nüfusun dengeli ve yeterli beslenmesinde, nitelikli ve kaliteli küresel dünya içerisinde rekabet şansının yükseltilmesinde ve üretim ürünlerinin pazarlama gücünün artırılmasında önemli bir etken olmaktadır. Kırsal alanda yürütülen eğitim ve yayım çalışmalarının tarımsal üretim üzerindeki etkisi önemlidir. Özelliklede kırsal alandaki kadınlara götürülecek eğitim ve yayım hizmetleri gıda güvencesi sağlamanın ve ülke kalkınmasının temelini oluşturmaktadır'' dedi.            Bu yarışma sonunda, Antakya Merkeze bağlı Gökçegöz Köyü'nden Fatma GÜVERCİN  birinci olarak İl finalinde Merkez İlçemizi temsil edecektir. Mart ayı içerisinde yapılacak olan İl finalinde birinci olacak yarışmacı ise  Kayseri İlinde gerçekleştirilecek olan bölge finalinde Hatay ilimizi temsil edecektir
            Yarışma sonunda İl Müdürümüz Aydın TÜFEKÇİ yarışmaya katılan çiftçi kadınları medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ederek, katılım belgesi, birer buket çiçek ve hediye paketi takdim etti.