KADIN GİRİŞİMCİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ A ZİYARET

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği - Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seçil Akgöl ve beraberinde bulunan kurul üyeleri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

KADIN GİRİŞİMCİLERDEN BAŞKAN SAVAŞ A ZİYARET
TOBB - ATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seçil Akgöl, çalışmaları hakkında Başkan Savaş’a bilgiler verirken, ildeki kadın girişimcilerin daha aktif ve verimli olması için Belediyenin desteklerine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Akgöl, yaptığı açıklamada “Kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını ve her alanda üretken olmalarını istiyoruz ve bu yönde çalışmalar yaparak projeler üretiyoruz. Kısa zaman içinde engellilere yönelik olarak projeler üzerinde çalışmak istiyoruz” dedi. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kent genelinde yürütülen hizmetlerde yoğun çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “4 yıllık görev süremiz içinde, halkımız ile el ele vererek hizmetlerimizi gerçekleştirdik ve cesaretle büyük işler başardık. Antakya bu 4 yıllık süre içinde yapılan hizmetlerle çok gelişti.” dedi.Başkan Savaş, Eylül ayında kardeş şehirlerimiz olan Aalen ve Kiel’in de  yer alacağı fuara onur konuğu olarak katılacaklarını da dile getirerek, “Bu fuara şehrimizden sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve işadamlarımızı da götüreceğiz. İşadamlarımız ile Aalen ve Kiel’de bulunan işadamlarını buluşturarak işbirliği içinde olmalarını sağlayacağız. İş imkânları yaratarak piyasayı yükselteceğiz, ticaret ve sanayi alanında büyük gelişmeler olacağına inanıyorum” dedi.

Karşılıklı hoş sohbet şeklinde geçen nezaket ziyaretinde Başkan Savaş, kurumsal olarak girişimci kadınları desteklediklerini ve bu amaç doğrultusunda eski Stadyum semt pazarının yıkılarak yeniden inşa edilip modern bir tesis yapıldığını, aynı mekânda HAT-MEK adı altında çoğunluğunu hanımların oluşturduğu kursiyerlere 9 ayrı branşta kurs verildiğini belirtti. Mevcut kurslarda isteyen herkesin bedelsiz başvuru hakkına sahip olduğunu dile getiren Başkan Savaş, "Amik ovasının pamuğunu iplik haline dönüştüren kursiyerlerimiz, bu iplikten kumaşlar ve elbiseler yapma imkânına sahip oldular. Semt pazarı kompleksinde haftanın iki günü hanımlara yönelik stant açılarak ve bayanlarımız kendi el emeklerini sergileyerek satış yapma olanağına sahip olacaklar. Böylelikle ev hanımlarımıza alternatif bir gelir elde etme imkânı kazandırılmış olacak” dedi.

            Ziyaretin sonunda TOBB - ATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seçil Akgöl, Başkan Savaş’a şehre olan katkılarından dolayı bir plaket verdi. Başkan Savaş konukları ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.