KADINLARA SAYACILIK VE MODELİSTLİK KURSU

HESOB BAŞKANI TEKSÖZ: ''KADINLARIN İSTİHDAMA DAHA FAZLA KATILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ''
KADINLARA SAYACILIK VE MODELİSTLİK KURSU
Hatay Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Kadir Teksöz, kadınların istihdama daha fazla katılmasını istediklerini, bu kapsamda çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini belirtti.
     Teksöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kadınlara Sayacılık ve Modelistlik Kursu Projesi''nin Avrupa Birliği'nden onay aldığını söyledi.
     Proje kapsamında 350 bin avro hibe aldıklarını ifade eden Teksöz, çalışmanın Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Ayakkabıcılar Odası ve Türkiye Yardımseverler Derneği'nin ortaklığında yürütüleceğini kaydetti.
     Proje kapsamında 100 kadına bir yıl boyunca sayacılık ve modelistlik kapsamında eğitim verileceğini vurgulayan Teksöz, ''Kadınlarımızın istihdama daha fazla katılması için çalışıyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız proje çok anlamlı. Proje kapsamında kasım ayından itibaren eğitim çalışmaları başlayacak. 100 kadına ayakkabıcılık konusunda eğiterek konusunda uzman elemanlar yetiştireceğiz'' diye konuştu.
     Kursa katılan kadınlara günlük 8 avro verileceğinin altını çizen Teksöz, proje kapsamında oluşturulacak atölyenin sürekli çalışması için her dönem kurslar düzenleyeceklerini kaydetti.
     Teksöz, projeyle kadınların aile bütçesine katkı sağlamasının yanı sıra kentin ayakkabıcılık konusunda daha güzel çalışmalar yapmasını hedeflediklerini söyledi