KADINLARIMIZ İÇİN ADALET İSTİYORUZ

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:12px">Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Meral Asfuroğlu yaptığı yazılı a&ccedil;ıklamada, kadına şiddetin sona ereceği g&uuml;ne kadar m&uuml;cadelelerinin devam edeceğini belirtti.</span>
KADINLARIMIZ İÇİN ADALET İSTİYORUZ
Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Meral Asfuroğlu yaptığı yazılı açıklamada, kadına şiddetin sona ereceği güne kadar mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.Başkan Asfuroğlu, toplumda kadına şiddetin artık kanıksanır ve meşru bir hal aldığına dikkat çekerek açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Hayatının baharında henüz 22 yaşında bir kadını, Özlem Açıkbaş’ı gözyaşları ve feryatlarla toprağa verdik. Bir kadın daha, sadece kadın olduğu için, bir erkek tarafından, acımasızca katledildi. İki yaşında bir çocuk annesiz kaldı. Bu cinayetlerin işlenmeye devam etmesi, toplumda kadına bakış açısı ile yakından ilgilidir.Ülkemizde kadının önemsizleştirilmesi, kadına şiddeti meşru gören bir anlayışın varlığı, kadın cinayetlerinde yapılan haksız tahrik indirimleri kadına şiddeti tırmandırıyor. Kadına yönelik şiddetin kaynağı eşitsizliktir. Şiddet en büyük ayırımcılıktır. Kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin sebep ve sonuçlarını yıllardır defalarca dile getirdik. Kadınlarla erkekler arası fiili eşitsizlik ve her türlü ayrımcılığın bir sonucu olan erkek şiddetine karşı acil olarak önlem alması gerektiğini belirttik. Sorunun çözümünün toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına karşı bakış açısının değiştirilmesi gerekliliği olduğu ortadadır. Ülkemizde giderek artan şekilde, kadına yönelik saldırı, kadını ikincileştirme siyaseti sistemli olarak uygulanmaktadır. Yaşanan cinayetlerde bu bakış açısının sonuçlarına tanık olmaktayız.Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın sona erdirilmesi için; Devletin kadınlara yönelik her türlü şiddet eylemini açık bir şekilde kınamasını, şiddet uygulayanların en ağır cezaya uğratılacağını taahhüt etmesini, Aile içi şiddeti ve genel olarak kadın ve çocuklara yönelik şiddeti önlemek için acil caydırıcı tedbirler alınmasını, Risk altında bulunan kadınlar için her türlü önleyici koruma tedbiri alınması ve tedbirlerin samimiyetle uygulanmasını talep ediyoruz. Öldürülen ya da şiddet uğrayan kadınların katillerinin derhal cezalandırılması için gerekenin yapılması yerine, kadının ahlakının sorgulanmasını, cinayetin böylece meşrulaştırılmasını şiddetle protesto ediyoruz. Kadın ve çocukların yaşam hakkına yönelen suçlarda ceza indirimi uygulanmamasını istiyoruz. Kadının insan hakkına saygı istiyoruz.Özgecan Aslan, İpek Bakımcı, Özlem Açıkbaş ve diğer cinayet kurbanı kadınlar için adalet istiyoruz. Özlem Açıkbaş cinayetinde de, diğer kadın cinayetlerinde olduğu gibi, Yargılama sürecinde davaya müdahil olup, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. Kadının İnsan Hakları için mücadelemiz kadın cinayetleri ve kadına şiddet son bulana kadar devam edecektir.”
KADINLARIMIZ İÇİN ADALET İSTİYORUZ haberi 22 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1415 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle