KAFKAS DİASPORASI YILIN EN İYİLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Antakya Kafkas Kültür Derneği ile “VI. Kafkas Diasporası Yılın En İyileri Ödül Töreni” 24 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Antakya Ottoman Palace Otel’de düzenlenecek.

KAFKAS DİASPORASI YILIN EN İYİLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Bu yıl Antakya Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Antakya Kafkas Kültür Derneği ile www.kafkasdiasporası.com adlı internet portalı tarafından düzenlenecek olan etkinlikte 13 ayrı kategoride ödül dağıtımı gerçekleştirilecek.

İnternet sitesi takipçilerince verilen oylar sonucu bu yıl yapılacak olan törende TBMM Başkan Vekili Mehmet Sağlam ve Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’ya onur ödülü, K.Maraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve Tarihçi-Yazar Hayri Ersoy’a Kafkas Diasporası Özel Ödülü,  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a Yılın Siyasetçisi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Yılın belediye başkanı, Yakup Karahan’a yılın işadamı, yazar-yapımcı-senarist Meral Okay anısına yılın kültür adamı, Kafkas Akademi haber sitesine yılın iletişim kanalı, Kafdav (Kafkas Araştırmalı Vakfı’na) yılın sivil toplum kuruluşu, Sanatçı Hava Karadaş’a yılın sanatçısı, Cevdet Hapi’ye yılın gazetecisi-köşe yazarı ve Avrupa Şampiyonu Boksör Nagehan Gül’e yılın sporcusu ödülleri takdim edilecek. Törende ödül sahiplerinin ödüllerini şahsen yada tayin ettikleri temsilcileri tarafından almaları bekleniyor.

            Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl “Kafkas Diasporası Yılın En İyileri Ödül Töreninde internet sitesi takipçilerinin oyları sonucu Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne layık görülmüştü. Türkiye’de Kafkas kökenlilerin en yoğun takip ettiği haber ve kültür sitesi www.kafkasdiasporası.com tarafından organize edilen ve geçtiğimiz yıl Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü münasebetiyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Anatolian Otel’de düzenlenen törende “Yılın Belediye Başkanı Ödülü” Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a takdim edilmişti.

            Bu yıl VI.sı düzenlenecek olan ödül töreni buluşmasına çok sayıda siyaset, kültür-sanat, iş dünyasından seçkin davetlilerin katılması bekleniyor.