KAHRAMAN Öğretmen Son Yolculuğuna Uğurlandı

Osmaniye’de Beş Temmuz İlkokul’u öğrencilerini öğretmenlerini ve velileri taşıyan midibüsün sulama kanalına düşmesi hayatını kaybeden İskenderun Beş Temmuz İlkokulu öğretmeni Ahmet Cebeci, gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.
KAHRAMAN Öğretmen Son Yolculuğuna Uğurlandı
Ahmet Cebeci, gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı. Ahmet Öğretmenin eşi Seval Cebeci, "Üç yavrumla ben ne yapacağım. Bittim ben" feryatlarıyla yürek dağladı. Ahmet Cebeci’nin cenazesi Fener Caddesi’ndeki evinden helallik aldıktan sonra Kurtuluş Mahallesi’ndeki Hamidiye Camii’ne getirildi.
Cenaze namazına İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Belen İlçe Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven, meslektaşları, öğrencileri ve sevenleri katıldı.Burada eşi Seval Cebeci, oğlu Bestami ve kızları Merve ile İrem Cebeci babalarının tabutuna sarılarak gözyaşları döktü. Eşi Ahmet Cebeci ile aynı okulda görev alan ve kendisi de sınıf öğretmeni olan eşi Seval Cebeci’nin ağıtları yürekleri yaktı. Beraber gittikleri gezide eşini kaybeden Cebeci, "Bittim ben bittim. 3 yavrumla ben ne yapacağım" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
İkindi namazına müteakiben kılınan namazının ardından Cebeci’nin cenazesi Karaağaç Asri Mezarlığı’na defnedilmek üzere götürülürken Ahmet Öğretmenin sevenleri gözyaşlarına boğuldu.Meydana gelen elim kazadaki görgü tanıklarının ifadelerine göre, Ahmet öğretmen kazadan sağ kurtulduktan sonra midibüste bulunanları kurtarmak için sulama kanalına dalmış ve araçta sıkışanların 3'ünü kurtarmayı başaran Ahmet öğretmen 4'üncü kez suya daldığında, bir daha çıkamamıştı.Şimdi ise Ahmet Cebeci ve birçok öğrencisi ile birçok velisi artık kalplerde yaşayacak.