KALBİMİZ SENİNLE SOMA

Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlama sonrasında hayatını kaybeden 301 şehidimizi kalplerinde yaşatmak, geride kalanların acısını paylaşmak amacıyla, her şehidimizi temsilen okullarının bahçesinde “SOMA” yazısı oluşturdular.

KALBİMİZ SENİNLE SOMA
Soma’da maden ocağında hayatını kaybeden 301 maden işçisi için biraya gelen okul öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 301 kişilik ekip okulun bahçesine bedenleriyle SOMA yazdı ve iki adet Türk?Bayrağı açarak 30 dakika saygı nöbeti ve ardından da 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi. Ayrıca öğrencilerimiz harçlıklarından keserek kendi aralarında belli bir miktar para toplayıp Maden Kazasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ulaştırılmak üzere okul idaresine  teslim ettiler. Süleyman?Demirel?Anadolu Lisesi Müdürü Ali ARSLAN’da öğretmen ve öğrencilerinin bu örnek davranışlarından dolayı  teşekkür ederek;?“Allah bir daha bizleri bu acıları yaşatmasın. Milletimizin Başı Sağ Olsun.?Öğrencilerimizin toplumsal olaylara karşı gösterdikleri bu hassasiyet bizleri memnun etmiştir.  İlçemize 1000 km uzaklıkta ve normal bir seyirle 15 saatte ulaşılabilecek bir mesafede bulunan Soma’da yaşanan felaketi yüreklerinde hisseden sevgili yavrularımız bizleri de duygulandıran bir tablo sergilediler. Öğrenci ve öğretmenlerimizden oluşan 301 kişilik bir kadro okulumuz bahçesinde bedenleriyle “SOMA” yazarak şehitlerimizi andı. Sahip olduğum öğretmen ve öğrencilerimle her zaman iftihar ettim. Bu vesileyle Soma’da yaşamını yitiren emekçi kardeşlerimize bir kere daha Allah’dan rahmet, kederli aileleri ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

 

KALBİMİZ SENİNLE SOMA haberi 21 Mayıs 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  31060 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle