Kampüs Camii Genel Kurulu

Üniversitemiz yerleşkesine geçtiğimiz aylarda temeli atılarak inşaatına başlanan Hacı Mehmet Alkan Camii’nin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. 
Kampüs Camii Genel Kurulu
Toplantı, Hacı Mehmet Alkan’ın İskenderun yolu üzerindeki iş merkezinde düzenlendi. Bilindiği üzere Hayırsever iş adamı Hacı Mehmet Alkan, üniversite yerleşkesi içerisinde önümüzdeki aylarda ibadete açılacak olan camiye önemli miktarda bağışta bulunmuştu. Toplantıya üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı (HESOB) Abdülkadir Teksöz, hayırsever iş adamları ve üniversitemiz akademisyenleri katıldı. Toplantıda, açılış ve yoklamaların ardından divan başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Teksöz seçildi. Teksöz, katılımcılara caminin faaliyet ve raporları hakkında bilgiler verdi. Daha sonra dernek kurucuları ve geçici yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Derneğin amacı okundu. Amacın,“Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü içerisinde Cami ve Cami Müştemilatını yapmak, korumak, yaşatmak ve Camii Kur’an Kursunda eğitim alanları teşvik etmek için her türlü yardımda bulunmak.” şeklinde belirtildiği toplantıda,
 cami ile ilgili görseller sunumlar eşliğinde izlettirildi. Faaliyetlerin de aktarıldığı toplantıda, cami projesinin hazırlanması ile ilgili bilgiler de paylaşıldı. Caminin mimarisi ile ilgili ise, “Modern çizgilere sahip olmakla birlikte kültürümüzden çizgiler taşıyor.” denildi.Dilek ve temenniler kısmında söz alan Hacı Mehmet Alkan, böylesi hayırlı bir iş için ön ayak olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi ve davetlilere katılımlarından ötürü teşekkür etti. Antakya’nın ileri gelen ailelerinden MecitErcin’in de konuştuğu toplantıda Ercin, birinci ve en önemli noktanın güven olduğunu vurguladığı konuşmasında, cami yapım işinin başlangıcından bugüne kadar alt yapısını hazırlayanlara teşekkür etti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise, hayırseverlere ve iş adamlarına üniversiteye yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarını sundu. Toplantı, katılımcılara verilen ikramın ardından sona erdi.
Kampüs Camii Genel Kurulu haberi 21 Haziran 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  55650 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle