KAMU-SEN ve KESK MASAYA ÇAKILI KALMIŞTIR

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(20, 24, 35); font-family:helvetica,arial,sans-serif; font-size:14px">Teklifin masada oturmayı zorlaştırdığını belirten Memur Sen Genel Başkanı Ali Yal&ccedil;ın, &ldquo;Masada oturanların sendikacılık anlayışı herkesin de g&ouml;rd&uuml;ğ&uuml; gibi iflas etmiştir. Kamu-Sen ve KESK anlaşmalı gibi masaya &ccedil;akılı kalmıştır&rdquo; dedi.</span>
KAMU-SEN ve KESK MASAYA ÇAKILI KALMIŞTIR
Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kamu İşveren Heyeti’yle danışıklı dövüş suçlaması yapanların masadan kalkmaması, kimin bu fiili yaptığını gözler önüne seriyor. Biz masayı değerli kılmanın, kasadan pay almanın derdindeyiz. Bunun anlamasını istiyoruz. Kamu İşveren Heyeti bu teklifi tekrar görüşmelidir. Eğer kasa açılırsa bizim de Konfederasyon olarak telefonlarımız açık olacaktır. Hükümetin kasayı açmasını bekliyoruz.”Hükümet kanadının teklifini açıklayan Kamu İşveren heyetinin teklifini kabul edilemez bulduğunu belirten Yalçın, teklifin revize edilmeye muhtaç olduğunu söyleyerek, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı 11 hizmet kolunda yetkili sendika başkanlarıyla birlikte salonu terk etti.Toplu Sözleşme masasında Kamu İşveren Heyetinin 2016 yılı için 4+4 ve 2017 yılı için 3+3 oransal zam ve enflasyon farkı teklifine tepki gösteren Yetkili Konfederasyon Memur-Sen’e bağlı sendikalar,  teklifin kamu görevlilerinin beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu söylediler.
KAMU-SEN ve KESK MASAYA ÇAKILI KALMIŞTIR haberi 14 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1485 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle