Kan Film Festivali Müracaatları Başladı

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Kerimoğlu; Adana ilinde 6-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kan Film Festivaliyle ilgi şu bilgilere yer verdi.
Kan Film Festivali Müracaatları Başladı
Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) Başkanı Ali Kılıç önderliğin de Kan Film Festivali düzenlenecektir. Ulusal boyutta kalıtsal kan hastalıklarından olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarına dikkat çekmekle birlikte toplumda talasemi bilincinin arttırılmasına ve kalıtsal kan hastalarının sorunlarına çözüm bulunması yönünde sanatsal bakış açısıyla bu konulara farkındalık kazandırılması hedeflemektedir.Ayrıca Türk Kızılay'ın proje paydaşlığın da Kan’ın ve Kan bağışının önemine vurgu yapılacak kısa film yarışmasında sosyal sorumluluk bilincinin oluşturulması da  ön planda tutulacaktır. Kan Film Festivali, kısa film ve kamu spotu şeklinde hazırlanarak yarışmasının ilgi  teknik şartnamesi doğrultusunda yürütülecektir. Film çalışmalarında dereceye giren birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncü ise bin 500 TL nakit apara ödülü alacaktır. Filmle ilgili müracaatların son başvuru süresi ise 11 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir. Müracaat etmek isteyen vatandaşların bu konuyla ilgili detaylara ise www.kanfilmfestivali.com üzerinden ulaşabilirler.Kerimoğlu sözlerini şöyle tamamladı, bu yarışmayla bir kez daha halkımızda talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarına farklı bakış açısını sergilenecek ve kan bağışının önemine vurgu yapılacaktır. Bu hastalıklardan gerek ilimiz ve gerekse ülkemizin büyük çoğunluğu ciddi sıkıntılar çekmektedir. Bu düşüncelerden yola çıkarak taslağı hazırlanan Kan Film Festivali için ilimizden anlamlı ve bir o kadar da önemli kısa filmlerin olacağını düşünmekteyim. Film yarışmasına katkı sağlayacak vatandaşlarımız bizlere ulaşarak konu hakkında fikirlerini bizlerle paylaştıkları sürece onlara bizlerde destek olmaya hazır olacağımızı ve film yarışmasının birincisinin ilimizden çıkmasını da temenni ediyorum.Böylesi önemli bir çalışma için yaklaşık bir yıldır emek harcayan Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Ali Kılıç başkanımı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.
                                                                         Burhan KERİMOĞLU
                                                                         HATODER BAŞKANI
Kan Film Festivali Müracaatları Başladı haberi 21 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine HATODER DERNEĞİ adına Hatay Antakya muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1665 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle