Kanada Büyükelçisinden MKÜ Ziyaret

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">Kanada B&uuml;y&uuml;kel&ccedil;isi John Holmes ve beraberindeki heyet, &Uuml;niversitemiz Rekt&ouml;r&uuml; Prof. Dr. Hasan Kaya&rsquo;yı makamında ziyaret etti. Rekt&ouml;r Kaya ile B&uuml;y&uuml;kel&ccedil;i Holmes, bir s&uuml;re sohbet ederek ilimiz Reyhanlı İl&ccedil;esinde bulunan ve kazı &ccedil;alışmaları devam eden Tell Tayinat H&ouml;y&uuml;ğ&uuml; ile ilgili g&ouml;r&uuml;ş alışverişinde bulundu.</span>
Kanada Büyükelçisinden MKÜ Ziyaret
Büyükelçi Holmes, Rektör Kaya’ya kabulünden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında; “Tarih, turizm, arkeoloji ve kültür, toplumları kaynaştıran faaliyet alanlarıdır. Ben inanıyorum ki birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalar, iki ülke arasındaki işbirliği ve dostluğun pekiştirilmesine önemli katkılar sunmaktadır.” dedi.Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise ilimizin var olan tarih, kültür ve medeniyet zenginliklerinin gün yüzüne çıkarılarak, ilimiz turizminin gelişmesine katkı sağlayacak her türlü çalışmaya destek olduklarına vurgu yaptı ve bu vesileyle Büyükelçi’yi ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.Ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Yıldız, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Pamir ve uluslararası ilişkiler biriminde görev yapan uzman Tayfun Gedikoğlu da hazır bulundu.İlk olarak 1930 yılında Chicago Üniversitesi, 2004 yılından itibaren de Toronto Üniversitesi kazı ekibi tarafından yürütülen Tell Tayinat Höyüğü kazı çalışmalarında bulunan iki tapınak ve Neo Hitit Dönemine ait olduğu tahmin edilen bir aslan heykeli şu anda Dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip olan Hatay Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir.
  
Kanada Büyükelçisinden MKÜ Ziyaret haberi 29 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1365 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle