Kaplumbağalar Denizle Buluştu‏

Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Caretta Caretta ve Chelonia Mydas (Yeşil Kaplumbağa) türü deniz canlılarının üreme alanlarından olan Samandağ sahili, Ekim ayının ilk haftasında sıra dışı görüntülere sahne oldu.
Kaplumbağalar Denizle Buluştu‏
Kaplumbağa yavruları, günün ilk ışıklarıyla birlikte yuvalarından çıkarak denize yürüdü. Yaz sezonu boyunca Samandağ Kaymakamlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği tarafından, yuvaların korunması ve yumurtadan çıkan yavruların güvenliğine yönelik çalışmalar yapıldı. Son kaplumbağaların denize ulaşması ile sona eren sezonda, yaklaşık 40 bin yavrunun denizle buluştuğu, bu sayının geçen yıllara göre yüksek olduğu açıklandı.Samandağ Belediye Başkanı CHP'li Mithat Nehir, "Her yıl koruma altına aldığımız deniz kaplumbağalarının sayısının yüksek oluşu verdiğimiz değerin göstergesidir. Üzerimize düşen görevi layıkıyla yaptığımıza inanıyorum. Bu konuda çalışan ekibimize ve Samandağ halkına teşekkür ediyorum" dedi. 
 
Kaplumbağalar Denizle Buluştu‏ haberi 15 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1295 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle