Karamağara'yı turizme kazandırmalıyız.

- Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, Karamağara'nın turizme kazandırılması gerektiğini belirtti.
Karamağara'yı turizme kazandırmalıyız.
  Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz'in kirlenmemiş en güzel kıyılarından birinin, ilçeye 17 kilometre uzaklıktaki Karamağara bölgesi olduğunu vurgulayarak, birçok doğal güzelliği bünyesinde barındıran bölgede, geçen yıllarda turizm altyapısı oluşturulması amacıyla elektrik, yol ve tesis çalışması yapıldığını söyledi.
     Turizm sektörünün, günümüzde en hızlı gelişen sanayilerden biri olduğunu anlatan Polat, ''Karamağara'yı turizme kazandırmalıyız. Bu bölgenin turizme kazandırılması, hem ilçe hem de ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacaktır'' dedi.
     Polat, el değmemiş doğası ve tertemiz denizi ile görenlerin hayran kaldığı Karamağara'nın turizm potansiyelini harekete geçirmek için proje hazırladıklarını bildirerek, projenin onaylanması durumunda, bölgenin doğal güzelliğini korumanın öncelikli amaçları olacağını dile getirdi.
     Proje kapsamında, denizin ortasından çıkıp kıyıya akan doğal ve şifalı suyun ortaya çıkarılacağına değinen Polat, bölgeye çardak, masa, bank yerleştirileceğini ve yürüyüş yolları, iskele, seyyar tuvalet yapılacağını ifade etti.
     Polat, ilçeyi turizm kenti yapmak için çeşitli projelerinin de olduğunu sözlerine ekledi.