KARAYOLU TRAFİK HAFTASI

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, trafik emniyetinin, bir ülkenin en önemli konularından biri olduğunu belirtti.
KARAYOLU TRAFİK HAFTASI
 Lekesiz, ''Karayolu Trafik Haftası'' dolayısıyla yayınladığı mesajında, her yıl, meydana gelen trafik kazalarında binlerce vatandaşın yaralandığını, hayatını kaybettiğini ve büyük oranlarda maddi hasarlar meydana geldiğini kaydetti.
     Türkiye'de ağırlıklı olarak sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarının yaşanmaması, can ve mal kaybının en aza indirilmesi bakımından, trafik kurallarına uymanın hayati önem taşıdığını ifade eden Lekesiz, mesajında şunları vurguladı:
     ''Sürücü hatalarının dışında karayollarının standardı, trafik işaretleri, aracın bakımının yapılmamış olması gibi nedenlerden dolayı da kazalar meydana gelebilmektedir. İstenmeyen sonuçların yaşanmaması için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Trafikte sürücülerin kurallara uyması kadar, araç kullanırken alkolden uzak durulması ve emniyet kemerinin takılması da kazaların önlenmesinde büyük rol oynamaktadır.
     Trafik emniyeti, bir ülkenin en önemli konularından biridir. Trafik kuralları konusunda özellikle çocuklara ve gençlere yönelik olarak verilen eğitici programların yoğunlaştırılması, çocuklarımızın ve gençlerimizin bu konuda bilinçlenerek anne ve babalarını uyarmalarında etkili olacaktır''
 
 
      Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da mesajında, yoğun çalışmalara, yapılan sıkı denetimlere ve verilen eğitimlere rağmen trafik kazalarının hala halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden önemli bir sorun olduğunu kaydetti.
     Savaş, trafikteki bu sorunların çözümü ya da asgari seviyeye indirilebilmesi için ilkelerinin, trafikte toplumsal bilinçlenme ve bunu yaygınlaştırmanın yolunun başta aile büyükleri olmak üzere, eğitim ve öğretim kurumları, basın kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının da içinde bulunduğu bütün katmanlarının katılımıyla bir trafik kültürüne sahip olmaktan geçtiğini belirtti.
     Trafik kurallarına uymanın vatandaşlık görevi olduğu kadar, insanların birbirlerine saygısının en önemli göstergesi olduğunun altını çizen Savaş, bu konuda herkese büyük görevler düştüğüne vurgu yaptı.
     Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise dünyada ve özellikle ülkemizde çağımızın en önemli sorunlarından biri olan trafik kazalarının yol açtığı maddi ve manevi felaketlerden korunmak için trafik bilincinin oluşturulması ve otokontrol sisteminin uygulanması gerektiğini kaydetti.
 
KARAYOLU TRAFİK HAFTASI haberi 07 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  62220 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle