KEBAPÇIYA TELEFONLA SİPARİŞ VERİP PARA ÜSTÜNÜ ALARAK KAÇTI

KEBAPÇIYA TELEFONLA SİPARİŞ VERİP PARA ÜSTÜNÜ ALARAK KAÇTI -ERZİN'DE, TELEFON KULÜBESİNDEN ARAYIP KEBAPÇIYA SİPARİŞ VERDİĞİ BELİRLENEN VE ÇIRAĞIN GETİRDİĞİ 46 TL PARA ÜSTÜNÜ ALIP KAÇAN GENCİN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI 
KEBAPÇIYA TELEFONLA SİPARİŞ VERİP PARA ÜSTÜNÜ ALARAK KAÇTI
 Hatay'ın Erzin ilçesinde, telefonla arayıp kebapçıya sipariş veren bir kişinin, çıraktan para üstü olarak getirdiği 46 lirayı alıp kayıplara karıştığı bildirildi. 
     Cumhuriyet Mahallesi İstasyon Caddesi'nde kebapçılık yapan Vahap Aktaş (48), AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir kişinin telefonla arayıp sipariş verdiğini ve 50 lira para üstü getirilmesini istediğini belirtti. 
     Siparişi ve para üstü olan 46 lirayı söylenen adrese gönderdiğini ifade eden Aktaş, bir süre sonra çırağın ağlayarak döndüğünü anlatarak, şöyle devam etti: 
     ''Çırak, adres olarak verilen apartmana girdiği sırada bir gençle karşılaşmış. Genç adam, 'Hanım seni 5. katta bekliyor. Sana 50 TL verecek. Sen paranın üstünü bana ver, bakkaldan kola alacağım' demiş. Genç, parayı almış ve çırağa bir lira bahşiş vererek uzaklaşmış. Çırak 5. kata çıkıp böyle bir sipariş verilmediğini öğrenmiş. Yanlışlık olabileceğini düşünüp bir süre kendisinden poşeti alan kişiyi apartman girişinde beklemiş ve dönmeyince de kandırıldığını anlamış. 
     İş yerine dönüp durumu anlattığında, hemen polise şikayetçi oldum. Biz küçük esnafız. Bu para bazen iki günlük kazancımıza denk düşüyor. Daha önceleri diğer esnafın da başına benzer olaylar geldiğini öğrendim. Yetkililerden önlem almalarını bekliyoruz.'' 
     Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, ekiplerin olayı soruşturduğunu, yakındaki belediye hizmet binasındaki güvenlik kamerası kayıtlarının incelemeye alındığını, zanlının kebapçıyı telefon kulübesinden aradığının belirlendiğini ve yakalanması için çalışma başlatıldığını bildirdiler.