KENTİMİZ ENGELSİZ YAŞAM İÇİN DİZAYN EDİLDİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bazı kurum, dernek ve özel rehabilitasyon merkezlerinden oluşan bir heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş adına Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

KENTİMİZ ENGELSİZ YAŞAM İÇİN DİZAYN EDİLDİ

Ziyarete Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Osman Özkan, Hatay Engelli Aileleri Derneği Başkanı Erdal Uğurlu, Özel Güler Aslan Eğitim ve Rehberlik Merkezi Müdürü Funda Ülkü, Karlısu Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Temsilcisi Nil Öztürk ve öğrenciler katılım gösterdi.   Heyet, engellilere yönelik yapılan çalışmalar ve sağlanan desteklerden ötürü Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti ve Başkan Savaş’ı temsilen Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya’ya çiçek sundu.

Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, gerek merkezi hükümetin, gerekse yerel yönetimlerin engelli kardeşlerimize yönelik hizmet anlayışında büyük değişiklikler gerçekleştiğini ifade ederek, “Kent genelinde engelli arkadaşlarımızın engelsiz yaşam sürebilmesi hedeflendi. Bu doğrultuda kaldırımlarımız,caddelerimiz, halk otobüslerimiz, sokaklarımız bu düşünceyle dizayn edildi. Yeni yapılan Antakya Belediyesi semt Pazarı Kompleksi, yapımına devam edilen Antakya Mahfeli gibi mekânlarda engelli insanların rahatlıkla gezebilmesi ve ihtiyaçlarını gidermesi imkânı sunulmuştur” dedi.