Kentimiz Güvenlidir Alışveriş Merkezilerimiz Güvenlidir

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca yoğun programı arasında Antakya merkezde bulunan bir alışveriş merkezini ziyaret ederek burada alışveriş yaptı. Bazı iş yerlerini ziyaret eden Sayın Topaca iş yeri sahipleri ile bir süre sohbet edip onlara hayırlı işler diledi.
Kentimiz Güvenlidir Alışveriş Merkezilerimiz Güvenlidir
Sayın Topaca burada yaptığı açıklamada, halkımızın gündelik hayatını huzur ve güven içerisinde sürdürdüğünü görmenin memnuniyetini dile getirirken, hem uygulanan tedbirleri yerinde görmek hem de esnafımızla sohbet etmek maksadıyla bu ziyareti gerçekleştirdiğini ifade etti. Sayın Topaca, ‘’Vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği yerinde. Herhangi bir sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızın bazı tereddütleri olduğunu biliyoruz. Ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki buralarda her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz. Özellikle araç giriş-çıkışlarında, kişilerin giriş-çıkışlarında kontroller yapılıyor.’’ dedi. 
AVM’lerin hafta içi yaklaşık 15 bin, hafta sonu yaklaşık 25-30 bin kişinin ziyaret ettiği yerler olduğunu belirten Sayın Topaca, ’’Yaklaşık bin kişi civarında da çalışanı var. Buralarda riskli bir durum olmaması için alışveriş merkezinin yönetimi ile birlikte Emniyetimiz gerekli güvenlik tedbirlerini alıyor. Yapılan kontroller ve alınan tedbirler vatandaşlarımızın güvenliğini daha iyi sağlamak içindir. Bu güvenlik tedbirleri bir risk olduğu için değil, riski dağıtmak, oluşmasını engellemek için yapılıyor. Şunu rahatça söyleyebiliriz ki vatandaşlarımız hiç çekinmeden gelsinler, alışverişlerini yapsınlar, yemeklerini yesinler, eğlence mekanlarını ziyaret etsinler. Bu konuda biz rahatız, vatandaşlarımızın da rahat olmasını istiyoruz. Buradaki canlılık ve hareket bitsin istemiyoruz. Bizim kentimiz güvenlidir. Alışveriş merkezlerimiz güvenlidir. Vatandaşlarımızın günlük hayatlarını huzur içinde sürdürmelerini istirham ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’nın 29 Mart 2016 Salı günü saat 14.00’te gerçekleşen alışveriş merkezi ziyaretine İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Turgay Aras ve İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ve AVM Yöneticileri de eşlik etti.
Kentimiz Güvenlidir Alışveriş Merkezilerimiz Güvenlidir haberi 04 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine tarafından  1090 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.