KERİMOĞLU CAN KIRMIZI FİLMİN GALASINA KATILDI

<strong>Hatay Talasemi ve Orak H&uuml;cre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Kerimoğlu ge&ccedil;tiğimiz hafta sonu talasemi ve orak h&uuml;cre anemi hastalıklarını konu alan &lsquo;&rsquo;Can Kırmızı&rsquo;&rsquo; adlı belgesel filmin gala programına katıldı.&nbsp;</strong>
KERİMOĞLU CAN KIRMIZI FİLMİN GALASINA KATILDI
Kerimoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklama da şunlara değindi; Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) tarafından projelendirilen ve Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünce 20 bin TL.proje desteği alan talasemi ve orak hücre anemi hastalarının yaşamlarını  konu alan belgesel çekimlerinin tamamlanmasının  ardından Kasım ayında ‘’Can Kırmızı’’ belgesel filminin gala programı düzenlendi. Hastaların yaşam süreçlerini konu alan belgesel 50 dakikalık film olarak hazırlanmıştır. Seyhan Belediyesinin destekleriyle Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde birçok kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, hasta, hasta aileleri ve vatandaşlarında yoğun katılımıyla düzenlenen gösterim ilgi görerek hastalıkların tanıtımlarına bir kez daha katı sağlanmıştır. Program öncesinde de Türk Kızılay’ı Adana Bölge ekipleri de kan bağışını özendirmek ve kök hücre bankacılığına destek sağlamak amacıyla da stant açarak programa destek vermiştir. Can Kırmızı isimli belgesel ilerleyen zamanlarda ülkemizde hastalıkların yoğun olarak görüldüğü iller başta olmak üzere diğer illerde de gösterime girmesi için filmin yönetmenliğini yapan Zafer Özgentürk ve ATODER tarafından çeşitli çalışmalarla desteklenerek çok daha fazla izleyici kitlesiyle buluşturulmaya çalışılacaktır. Gösterimin ardından filmde yer alan katılımcılara Başkan Kılıç tarafından çeşitli plaketler ve teşekkür belgeleri de takdim edildi.Program sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Hatoder Başkanı Burhan Kerimoğlu’nun  belgesel film hakkında ki görüşlerine yer verildi. Aynı zamanda Hatay ilinde ki çalışmalarında değerlendirildiği gibi ülkemizde ki Suriye vatandaşı olan talasemili hastalar hakkında da merak edilen konularda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.
                                                                  
                                                                          Burhan KERİMOĞLU
                                                                          HATODER BAŞKANI
 
KERİMOĞLU CAN KIRMIZI FİLMİN GALASINA KATILDI haberi 13 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1055 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle