Kıbrıs ve Kore Gazilerinin dayanışması

Hatay Kıbrıs ve Kore'de Savaşanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde Kırıkhan'da bir araya geldiler.
Kıbrıs ve Kore Gazilerinin dayanışması
Kırıkhan Saray Restoranda verilen dayanışma yemeği etkinliğine Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürü Nadir Örten, Kırıkhan İlçe Jandarma Komutanı Kubilay Ayvaz, Hatay Kıbrıs ve Kore'de Savaşanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Behçet Narin, dernek yönetim kurulu üyeleri ve Kırıkhan'da ikamet eden Kıbrıs ve Kore gazileri katıldı.Etkinlikte bir konuşma yapan Hatay Kıbrıs ve Kore'de Savaşanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Behçet Narin; “Dernek olarak; ilimizin güzide bir parçası olan Kırıkhan'da sizlerle bir arada olmaktan onur ve gurur duymaktayız.
Anayasamızın 61. maddesi; devlet harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle malül ve gazilerimizi korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar, demektir.Biz dernek olarak en azından; aynı kaderi paylaşan insanlarımızı birbiri ile kaynaştırmak ve bu güzel günde bir araya getirmek onuruna sahip olmak üzere buradayız.
Vatanımızın kuruluşunda ve devamında, düşmanla amansız mücadele eden; malül veya gazi olarak hayat mücadelesi veren bu değerli şahıslara sahip çıkmak ve onlara saygılı olmak milletimizin tarihine ve mazisine bağlılık demektir.” dedi.Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman da; “Birlik ve beraberliğinizi eksik etmeyiniz. Bu güzel etkinlikte bir araya gelmeniz bizleri mutlu etmiştir. En kısa zamanda Kırıkhan Belediyesi olarak sizlere güzel bir mekân sağlayacağız. Bu mekânda birlik ve beraberlik içinde faaliyetlerinizi sürdürmeniz temenni ediyorum.” dedi.