KİEL HEYET’İNDEN BAŞKAN KİMYECİYE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper ve beraberindeki heyeti kabul etti.
KİEL HEYET’İNDEN BAŞKAN KİMYECİYE ZİYARET
Ziyarette Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci’ye yeni görevinde başarılar dileyen Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper, “İnşallah sizin bu döneminiz, Antakya’ya hayırlı uğurlu olur. Antakyamız için yararlı, güzel projeler üretirsiniz. Biz Türk Alman Kültür Merkezi olarak her zaman yanınızda olacağız. Almanya’dan gelen Kiel Kardeş Şehir gurubu adına, yönetim kurulum adına tekrar sizlere yeni görevinizde başarılar dileriz” dedi.
Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci yapılan bu güzel ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Türk Alman Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Siper ve yönetim kurulu üyeleri ile Kiel’den gelen konuk heyetin bu ziyaretleri bizleri oldukça sevindirdi. Türk Alman Kültür Merkezi’nin ilimiz genelinde yaptığı sosyal, kültürel faaliyetleri yakinen takip ediyoruz. Antakyanın, Hatay’ın ve Türkiye’nin Almanya’da tanıtılması, kültür zenginliklerimizin ifade edilmesi güzel bir olaydır.
 
Her iki ülke insanlarının kültürlerini tanıması yolunda sizler büyük görev üstlenmiş durumdasınız. Kiel kenti işadamları ile kentimizde yeni istihdam alanlarının oluşturulmasında büyük hamleler yapılabilir. Türk Alman Kültür Merkezi’nin yapacağı faaliyetlerde Antakya Belediyesi olarak destek olacağız” dedi.Konuk heyet içinde yer alan Kiel kardeş şehir çalışmaları başkanı Klaus Onnasch, Başkan Kimyeci’ye Türkçe hitap ederek, “Yeni görevinizde başarılar diliyor, candan tebrik ediyorum. Kiel halkı adına da tebrik ediyorum. Ümit edelim kardeşlik ilişkileri daha fazla gelişir. Kiel Belediyesi adına size bir mektup getirdim” dedi ve Başkan Kimyeci’ye Kiel’i temsil eden maket gemi hediye etti.Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Kiel Heyeti adına konuşma yapan Klaus Onnasch’a hediyeden dolayı teşekkür ederek, “Kiel heyeti temsilcisi Klaus Onnasch, kalpten çok güzel bir konuşma yaptı. Antakyamız sadece bugünümüz değil, binlerce yıl öncesi geçmişe sahip, tarihi ve kültürel zenginliği olan bir şehirdir. Antakya çeşitli medeniyetlerin buluştuğu ve kardeşçe, birlik, beraberlik ve hoşgörü içerisinde yaşadığı dünya kentlerinden biridir. Bu nedenle farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Antakya’da var olan kardeşlik, barış ve huzur ortamının dünyanın her tarafından örnek alınmasını arzu ederiz” dedi.Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, konuk heyet ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.