KILIÇDAROĞLU NDAN VALİLİĞE ZİYARET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberindeki heyetle, 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü Reyhanlı ilçemizde incelemelerde bulunmak üzere geldiği ilimizde saat 16.40’da Hatay Valiliği’ni ziyaret etti.

 

KILIÇDAROĞLU NDAN VALİLİĞE ZİYARET
 Vali Lekesiz tarafından Valilik Makamında ağırlanan Sayın Kılıçdaroğlu, Reyhanlı ilçemizde gerçekleştirdiği incelemelerle ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Kimden gelirse gelsin terörün bir insanlık suçu olduğunu ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ‘Bu ülke terörden çok çekti. Bir daha çekmemeli, masum insanlar hayatlarını kaybediyorlar. Reyhanlı’da yaşanan olay da olmamasını istediğimiz bir olaydır. İnşallah bir daha bu tür olaylar yaşanmaz.’ dedi. 
 
Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ve heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek Olayın olduğu andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımız, Sayın Adalet Bakanımız, Sayın İçişleri Bakanımız ve diğer Sayın Bakanlarımız arayarak hem acımızı paylaştılar hem de maduriyetlerin giderilmesi için her türlü ilgi ve desteği gösterdiler. Bu anlamda, olaydan sonra arayan ve yapılabilecek bir şeyler olup olmadığını soranlardan biri de sizdiniz. Size ve şu an burada bulunan heyetinize ilginiz ve acımızı paylaştığınız için teşekkür ederim.’ dedi. 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü yaşanan olayda şu ana kadar 50 insanımızın hayatını kaybettiğini, bunlardan 36’sının Türk vatandaşı, 5’inin de Suriye vatandaşı olduğunu kaydeden Lekesiz, ‘Dili, dini, felsefi inancı, etnik kökeni ne olursa olsun insana yapılan bu tür saldırıları kınıyoruz  dedi.