Kimya Mühendisleri Odası Başkanı’ndan Lekesiz’e Ziyaret

 Vali Lekesiz, Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik ve Hatay İl Temsilcisi Bedri Sakallı’yı  makamında kabul etti.
Kimya Mühendisleri Odası Başkanı’ndan Lekesiz’e Ziyaret

Kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür eden Başkan Çelik, çalışmaları hakkında bilgi verdi.5-6 ve 7 Eylül tarihlerinde ilimizde ‘Tıbbi Atıklar Eğitimi’ verdiklerini ve söz konusu eğitimleri Hatay'da daha sık vermek istediklerini ifade eden Çelik; ‘Yaklaşık 15 ayrı alanda eğitim veriyoruz. Bu eğitimlerden biri de; kamu ve özel sektör kurumlarında tıbbi atıkların toplanması ve ayrıştırılması eğitimidir. Oda olarak, bilim ve ilimde ülkemize ne gibi faydalar sağlayabiliriz, onun peşindeyiz. ’dedi. 

Hatay Valisi Sayın Lekesiz de ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, sanayi devriminin akabinde insanların kırsaldan kente göçü ile birlikte toprağın, havanın ve suyun kirlendiğini, insanların gelir seviyesinin artması ve ihtiyaçlarının çoğalması sonucunda çöplerin yapısının bile değiştiğini ifade ederek, ‘Tüm bu olumsuzluklar, insan sağlığı ve toplum sağlığı açısından tüm kurum ve kuruluşların işbirliği yapmasını zorunlu kılmaktadır.Bu konudaki duyarlılığınız ve çabanızdan dolayı teşekkür ederiz.’dedi.