KIRCAOĞLU KÖYÜNDE GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASI

Kumlu'ya bağlı Kırcaoğlu Köyü'nde geri dönüşüm kampanyası düzenlendi.
KIRCAOĞLU KÖYÜNDE GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASI
 Ferhanoğulları Geri Döşüm Temizlik Şirketi öncülüğünde başlatılan seferberliğe şirket temsilcisi Çevre Mühendisi Hakkı Akbaş, Kırcaoğlu Köyü Muhtarı Ali Alacan, Kırcaoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Deli, okul öğretmenleri, öğrencileri ve Kırcaoğlu Köyü sakinleri katılarak, köy içerisindeki ambalaj atıklarını topladılar.
     Yaşanılabilir bir çevre oluşturmak adına böyle bir kampanyaya tüm güçleriyle destek verdiklerini belirten Kırcaoğlu Köyü Muhtarı Alacan, evlerden çıkan çöplerin yüzde 40'ının geri dönüşüm maddelerinden oluştuğunu ifade etti.
 

     Alacan şöyle devam etti:
     ''Yarınlarımız olan çocuklarımıza daha güzel ve daha yaşanılabilir bir çevre bırakabilmek adına, içerisinde yaşadığımız sistemin temizliğine son derece önem vermemiz gerekir. Özellikle geri dönüşüm özelliğine sahip atıkların, milli sermaye ve ülke ekonomisine sağladığı faydalar gözler önündendir. Bu yüzden dolayıdır ki kağıt, karton, plastik, naylon, metal ve cam gibi atıkların geri dönüştürülebilir özelliklere sahip olduğunu, çocuklarımıza ve çevre sakinlerine sıklıkla hatırlatmanın hem çevremize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağını unutmamalıyız.''
     Daha sonra geri dönüşüm kampanyasına katılan Kırcaoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerine Ferhanoğulları Geri Dönüşüm Temizlik Şirketi tarafından meyve suyu ve pasta ikramı yapıldı.
     Köy Muhtarı Alacan, Kırcaoğlu İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Deli, okul öğretmenleri, öğrencileri ve köy halkı böyle bir kampanyaya öncülük etmelerinden dolayı, Ferhanoğulları Geri Dönüşüm Temizlik Şirketine teşekkür ettiler.