KIRIKHAN DA 2012 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 Vali Lekesiz, insanlığın tarih boyunca cehaletle fakirlikle, kin ve nefretle mücadele ettiğini vurgulayarak tüm bunların üstesinden ancak eğitimle gelinebileceğini söyledi.
KIRIKHAN DA 2012 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Lekesiz, Kırıkhan Öğretmenevi’nde düzenlenen ‘2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaptı. Eğitim konusunun pek çok şeyi kapsadığını söyleyen Lekesiz, ‘Eğitim dediğimiz hadise sonucunda, insanoğlu önce kendisini tanıyor. Sonra dünyaya çok farklı açılardan bakıyor, estetik hazları, beğenileri gelişiyor, ailesiyle ve sosyal çevresiyle ilişkilerinde daha insani ve medeni davranmaya başlıyor, daha saygılı oluyor, başkalarının haklarını gözetiyor.’ dedi.İnsanlığın binlerce yıldır konuşa konuşa, tartışa tartışa ‘insanı nasıl daha mutlu ederiz’e ilişkin kamu yönetimi anlayışı içerisinde belli bir noktaya geldiğini ifade eden Lekesiz, ‘Kamu yönetimi ile ilgili gelinen noktada insan mutluluğu esastır. İnsanoğlu her zaman daha iyisini, daha güzelini aramaya devam eder, bu arayış devam etmeli ki, hep daha iyiye ve güzele gidebilelim.’dedi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlemek, ilçede yürütülen faaliyetleri ilçe halkıyla paylaşmak üzere toplantılar düzenlediklerini ifade eden Lekesiz, geçtiğimiz yıl Kırıkhan ilçemizde yapılan toplantıda 17 talebin gündeme getirildiğini, bunların 9’unun olumlu sonuçlandığını, birinin proje çalışmalarının devam ettiğini, 7 tanesinin de mevzuata uygun olmadığı için sonuçlanamadığını söyledi. Lekesiz, bu toplantıda da gündeme getirilen taleplerin kayda alınarak üzerinde çalışmalar yapılacağını, sonucundan ilgili kişiye bilgi verileceğini söyledi.
 
 Vali Lekesiz, ‘Geleceğe dair umutların daha güçlü olduğu bir Kırıkhan’ı, Hatay’ı ve Türkiye’yi, bir zincirin halkaları gibi hep beraber inşa edeceğiz, hepinizin katkıları çalışmaları ve çabaları için teşekkür ederim.’ şeklinde konuştu. 

Kırıkhan Kaymakamı F.Fikret Çelik de, 2012 yılında ilçede yürütülen faaliyetler hakkında bilgi vererek, ‘2012 yılı bizim için çok güzel bir yıl oldu. Köylere Hizmet Götürme Birliği, bölge kamu kurum ve kuruluşlarımızın yatırımları, gerek İl Özel İdaremiz aracılığı ile yapılan yatırımlar gerekse merkezi yönetim aracılığı ile yapılan yatırımlar, iş ve işlemlerimiz en az hatayla ve en az kayıpla gerçekleştirilmiştir.’dedi.  Daha sonra İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve kurum müdürleri Kırıkhan ilçemizde 2012 yılında yürütülen güvenlik, eğitim, sağlık, spor, tarım, turizm, yol, din hizmetleri, enerji, haberleşme, sosyal hizmetler, vakıf hizmetleri gibi faaliyetleri ve 2013 yılı hedeflerini katılımcılarla paylaşırken, katılımcılar da sorunlarını ve taleplerini ilgili kurum amirine yönelterek çözümlenmesi olanağı buldular. Toplantıya, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Kd.Bçvş.Atakan Aydın, belde belediye başkanları, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin ve meslek odalarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.