Kırıkhan'a 500 kişilik fakülte projesi

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Kırıkhan ilçesine 5 bölümün yer alacağı ve 500 öğrencinin alınacağı yeni bir fakülte açacaklarını belirtti.
Kırıkhan'a 500 kişilik fakülte projesi
  Güder, Kırıkhan Meslek Yüksekokulu'nda düzenlediği basın toplantısında, 1992 yılında kurulan üniversitelerinin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve 30 bin öğrenciye ulaştığını söyledi.
     İddialı, nitelikli, araştıran, sosyal katkıda bulunmayı amaçlayan, ülkeyi daha da iyi noktalara ulaştıracak gençleri yetiştirmek için emin adımlarla belirledikleri hedeflere doğru ilerlediklerini ifade eden Güder, bu kapsamda Kırıkhan ilçesine yeni bir fakülte açacaklarını kaydetti.

     Kırıkhan-Hassa ilçeleri arasına açılacak yeni fakültenin inşası için 430 dönümlük arazinin tahsisinin yapıldığını vurgulayan Güder, ''Kırıkhan'a yeni fakültenin yanı sıra 500 öğrenci kapasiteli de bir yurt yapılması kararlaştırıldı. 5 bölümün yer alacağı fakülte Kırıkhan'a büyük katkı sağlayacak. Geleceğe yön verecek insanlarımızı burada yetiştirirken bugüne kadar 6 olan fakülte sayımızı da 7'ye çıkartarak üniversitemizi büyüttüğümüz gibi Kırıkhan'ı da büyüteceğiz'' diye konuştu.
     AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk de, bir yerin kalkınmasında eğitimin çok önemli olduğunu kaydetti.
     Kırıkhan'a yapılacak fakülte için tüm masrafların Üniversite tarafından karşılanmasının beklenmemesi gerektiğini vurgulayan Öntürk, bu konuda herkese büyük görev düştüğünü söyledi.
     Toplantılya, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Belediye Başkanı Murat Sakman katıldı.