Kırıkhan'da İl İdare Şube Müdürleri toplantısı.

- İl İdare Şube Müdürleri toplantısı, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında Kırıkhan'da yapıldı.
Kırıkhan'da İl İdare Şube Müdürleri toplantısı.
 Vali Lekesiz, İlçe Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, sevgi, barış ve hoşgörünün merkezi Hatay'da, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kurum ve kuruluşların amir ve müdürleri ile ilçeleri ziyaret ederek sorun ve ihtiyaçları yerinde gördüklerini belirterek, ilçelerin de ilin bütününü görmesini sağlayarak gelecek perspektifi oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
     İnsanların, devletten olması gereken asgari standartları beklediğini vurgulayan Lekesiz, ciddi bir kaynak sorunu olmadığını ve sağlıklı bir planlama ve doğru projelerle bu ihtiyaçların karşılanabileceğini ifade etti.
     Lekesiz, günümüzde devlet anlayışının değiştiğini, devletin, insanın huzuru ve refahı için var olduğunu bildirerek, ''Bu felsefeyi unutmaksızın, devlet kapısına gelen vatandaşımızın işini güler yüzle yapın, gönlünü kırmayın, vatandaşa sevgiyle, merhametle, adalet ve hakkaniyetle muamele edin. Hepimiz bunun için çalışmalı ve koşturmalıyız'' dedi.
     Yatırımcı kurum ve kuruluşların temsilcileri tarafından ilçede 2011 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ile 2012'de gerçekleştirilmesi düşünülen yatırımların paylaşıldığı ve yaklaşık 3 saat süren toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Lekesiz, geçen yıl ilçede yapılan toplantıda 28 farklı sorun iletildiğini, bu sorunlardan 14'ünün cevaplandırıldığını, 3'ünün uygun bulunmadığı için sonuçlandırılmadığını, 11'i ile ilgili proje çalışmalarının ise devam ettiğini dile getirdi.
     Bugünkü toplantıda dile getirilen tüm sorunların ve taleplerin de kayıt altına alındığını anlatan Lekesiz, sorunların çözümü için çalışma yapılacağını kaydetti.
     Lekesiz, vatandaşlara, hiçbir ülke vatandaşına imrenmeyeceği bir ortamı tesis etmek için hep birlikte koşturduklarına değinerek, ''İlimize ciddi katkıları olan Adalet Bakanı'mız Sayın Sadullah Ergin başta olmak üzere ilimiz milletvekillerine, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarına, meslek odalarına, sivil toplum örgütlerine, kurum amirlerine, muhtarlarımıza, sorunlara çözüm üretilmesi noktasında taleplerini ileten katılımcılara ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim'' diye konuştu.
     Toplantıya Kaymakam Fikret Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Keskin, yatırımcı kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.