Kırıkhan'da protesto eylemi

 Kırıkhan ilçesinde, memurlar, yüzde 3'lük zam teklifini protesto etti.
Kırıkhan'da protesto eylemi
Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen, Diyanet Sen'e bağlı memurlar adına Atatürk heykeli önünde açıklama yapan Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Süleyman Çolak, tarihte ilk kez kamu görevlilerinin 5 aydan bu yana zamsız maaş aldığını savundu.
     Gecikme zammı farkının memurlara ödenmesi gerektiğini savunan Çolak, yüzde 3'lük zam teklifinin çok az olduğunu, bu yıl için yüzde 16, 2013 yılı için ise yüzde 14 oranında bir artış istediklerini kaydetti.
     Kamu görevlilerine yeni hak ve kazanımlar sağlanıncaya kadar mücadelelerini sürdüreceklerini ifade eden Çolak, ''Kamu görevlilerinin ücretlerine, 2012 yılı için yüzde 16, 2013 yılı için yüzde 14 oranında artış istiyoruz. Taban aylığına, 2012 yılı için yüzde 16'nın yanı sıra seyyanen de 120, 2013 yılı için yüzde 14 ve 80 lira da seyyanen zam yapılmasını teklif ediyoruz'' diye konuştu.
     Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
Kırıkhan'da protesto eylemi haberi 16 Mayıs 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  195365 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle