KIRIKHAN'DA TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Kırıkhan'da ''Karayolu Trafik Haftası'' değişik etkinliklerle kutlandı.
KIRIKHAN'DA TRAFİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ
 Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen etkinliklere Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sakman, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Karakuş, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Cemalettin Güleryüz, daire amirleri ve davetliler katıldı.
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Komiser Yardımcısı Haşmet Günay, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
     ''Türkiye'de her yıl trafikte binlerce kazanın olması ve bir o kadar kişinin yaşamını yitirmesinin temel sebepleri arasında, alkollü araç kullanma, hatalı sollama, aşırı hız, yakın takip ve emniyet kemeri takmama yer almaktadır. İlçemizdeki kaza istatistikleri incelendiğinde motosiklet kazaları başta gelmektedir. Halen yaklaşık 25 bin araç sayımızın, 10 binden fazlasını motosikletler oluşturmaktadır. 2010 yılı içerisinde 97 yaralamalı, 56 maddi hasarlı motosiklet kazası, 2011 yılı ilk dört ayda ise 41 yaralamalı, 30 maddi hasarlı motosiklet kazası meydana gelmiştir. Trafik güvenliğinin sağlanması ve toplumsal bir sorun olan trafik kazalarının önlenmesi için sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, basın-yayın organlarına, en çok da kazalardan doğrudan etkilenen ve büyük acılar yaşayan vatandaşlarımıza görev ve sorumluluklar düşmektedir.''
     Daha sonra yılın şoförü seçilen polis memuru Hamza Kölemen'e ve Trafik haftası dolayısıyla düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.