KIRIKHAN'DA VERGİ REKORTMENLERİNE PLAKET

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası, ilçede en fazla iş istihdamı sağlayan ve ihracat yapan vergi rekortmenlerine düzenlenen törenle plaket verdi.
KIRIKHAN'DA VERGİ REKORTMENLERİNE PLAKET
Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Cesur, Öğretmenevi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, vergisi ödenmiş kazancın kutsal olduğunu söyledi.
     Vergi ödemenin sosyal devlet olmanın bir gereği olduğunu ifade eden Cesur, bunların sağlık, eğitim başta olmak üzere birçok hizmeti beraberinde getirdiğini kaydetti.
     Kayıt dışı kazancın vatandaşlara büyük zarar verdiğini vurgulayan Cesur, ilçede en fazla iş istihdamı sağlayan, ihracat yapan vergi rekortmenlerine teşekkür ettiğini belirtti.
     İlçede, bin an önce organize sanayi bölgesinin hayata geçirilmesini beklediklerinin kaydeden Cesur, ayrıca fakülte açılmasını, bunun ekonomiyi daha da canlandıracağını söyledi.
     Vergi Dairesi Müdürü Sultan Çalış da, ödedikleri vergi ve yaptıkları yatırımlarla ilk sırada yer alan kurum ve kuruluşların güzel birer örnek oluşturduğunu belirtti.
     Konuşmaların ardından en çok istihdam sağlayan, ihracat yapan vergi rekortmenlerine plaket verildi.
     Törene, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Cemalettin Akyüz, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Uğur Bilkay ile kurum müdürleri ve davetliler katıldı.