KİSİAD ÜYELERİNE KOSGEB SEMİNERİ

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rızvan Erol, ''Akdeniz Bölgesi'ndeki işletmeler KOSGEB'den yeterince faydalanmıyor'' dedi.
KİSİAD ÜYELERİNE KOSGEB SEMİNERİ
 Erol, Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) üyelerine yönelik düzenlenen seminerdeki konuşmasında, Akdeniz Bölgesi'ndeki işadamlarının TÜBİTAK ve KOSGEB'in imkanlarından yeteri kadar faydalanmadığını söyledi.
     Projelere, hibe, fon ve kredilerin nasıl alındığına yönelik bilgi veren Erol, istatistiklere bakıldığında bu alanda İstanbul'daki firmaların önemli oranda pay aldıkların kaydetti.
 

     Erol, devletin, firmaların kendilerini geliştirmeye yönelik hazırladıkları projelere destek verdiğini belirterek, ''Bu yolla birçok firma kendini geliştirmiştir. İş kurmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyenlerin, kullanımı çok olan, ancak ithalatla temin edilen ürün ve yazılımlara ilişkin projeler hazırlamasında büyük yarar var. Bu tarz kabul edilecek projelere, hibe, fon ve krediler sıkça veriliyor'' şekline konuştu.
     Seminere KİSİAD Başkanı Tamer Eker ile çok sayıda işadamı katıldı.