KİTLESEL DEĞİŞİM SEMİNERİ

Yerim Seni ÖSS ve Sadece Aptallar 8 Saat Uyur gibi kitaplarıyla tanınan Eğitimci-Yazar Erdal Demirkıran Mustafa Kemal Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

KİTLESEL DEĞİŞİM SEMİNERİ
“BABADAN, DEDEDEN KALMA KURALLAR ARTIK GEÇTİ”MKÜ Bilinçli Gençler Topluluğu’nun düzenlediği Kitlesel Değişim Semineri için Mustafa Kemal Üniversitesi’ne gelerek deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Erdal Demirkıran, alışılagelmiş kuralların dışına çıkılması gerektiğini savundu. Demirkıran gerçekleştirmiş olduğu seminerlerin amacını ise, “Gençleri, toplumun dayattığı kurallardan kurtarmak.” şeklinde belirtti. Aslında kuralların bizleri kendi egemenliği altına aldığını dile getiren Erdal Demirkıran, fakat kuralları koyanların ne kadar doğru ya da ne kadar bilgileri olduğu konusunda öğrencilere sorgulayıcı bir anlayışla hareket etmelerini tavsiye etti ve “Babadan, dededen kalma kurallar artık geçti.” diye de vurguladı.KURU BİR TARİH PRATİK HAYATTA FAYDA SAĞLAMIYOR.Türk Toplumu’nun çok şanlı bir tarihe ve gurur duyulacak isimlere sahip olduğunun yadsınamayacağını söyleyen Demirkıran, fakat bunlara takılıp kalınmasının Türkiye’yi ileriye taşımayacağını ileri sürdü. Bugün ABD, Japonya, Almanya gibi dünya devlerine baktığımızda bu ülkelerin adı duyulan yüzlerce markaya sahip olduklarını aktaran Erdal Demirkıran, bizlerin ise hala pratik hayatta herhangi bir fayda sağlamayan kuru tarihle övündüğümüzü ifade etti.TEKNOLOJİ İNSAN HAYATININ VAZGEÇİLMEZ BİR UNSURU
 
Teknolojinin son yıllarda giderek ilerlediğini ve bunun daha da devam edeceğini söyleyen Demirkıran cep telefonun, bilgisayarın ve daha birçok teknolojik yeniliklerin insan hayatının vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğinin altını çizdi. İnsanların birer parçası haline gelen teknolojinin toplumu şekillendiren bir hal aldığına da işaret eden Demirkıran, ortaya çıkarılan bu gelişmelerde Türkiye’nin yer alamamasının ise çok acı bir gerçek olduğunu kaydetti. ÖĞRENCİLER ÖZGÜVEN DEPOLADI Zaman zaman kitaplarından pasajlar okuyan Demirkıran, Türk gençliğinin arabesk kültürle ve hurafelerle uyutulduğunu belirterek günümüzde ise, gençliğin Amerikan pop kültürünün esareti altında olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin özgür düşünceli ve fayda sağlayan yeniliklerin peşinde koşmalarını ve “Her şeyi başarabilirim” felsefesiyle hareket etmeleri telkininde bulunan Demirkıran, öğrencilerin dar kalıplar içerisinde kalmamalarını öğütledi. 120 dakika boyunca MKÜ öğrencilerinin ilgisini canlı tutmayı başaran Erdal Demirkıran, öğrencilere seminer boyunca özgüven aşıladı. Kitaplarıyla geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Eğitimci-Yazar Erdal Demirkıran, Atatürk Konferans Salonu’ndaki performansıyla da öğrencilerden tam not aldı.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Bulut’un da izleyiciler arasında bulunduğu seminerde salon tamamen dolarken, seminerin öğrenciler tarafından ayakta da takip edilmesi gözlerden kaçmadı. Eğitimci-Yazar Erdal Demirkıran’a büyük ilgi gösterilen seminer sonunda Demirkıran’a Prof. Dr. Yakup Bulut tarafından plaket takdim edildi.
KİTLESEL DEĞİŞİM SEMİNERİ haberi 04 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  37145 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle