KKTC EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ATUN İSKENDERUN'DA

 KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, iş adamlarını KKTC'ye yatırım yapmaya davet etti.
KKTC EKONOMİ VE ENERJİ BAKANI ATUN İSKENDERUN'DA
  Atun, İskenderun Genç İşadamları Derneği'nin (İSGİAD) davetlisi olarak geldiği Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Belediye Başkanı Yusuf Civelek'i makamında ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, KKTC'nin anavatan Türkiye için, Türkiye'nin de KKTC için önemine dikkati çekti.
     İş adamlarını KKTC'ye yatırıma davet ettiklerini belirten Atun, KKTC ekonomisinin gün geçtikçe büyüdüğünü belirterek, ''Türkiye bizim anavatanımız. Türkiye'de yatırım yapmak isteyen çok sayıda iş adamı var. Bizler KKTC'de yatırım yapmak isteyen her girişimciye tüm kolaylıkları gösteriyoruz. KKTC'de turizm ve eğitim sektörü önemli bir noktada. Bu alanda yapılan yatırımlar, yatırımcısını kazançlı çıkarıyor'' diye konuştu.
     Civelek de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KKTC ile her türlü sosyal ve ekonomik işbirliğine açık olduklarını belirtti.
     Civelek, İskenderun Körfezinin önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek ,''Körfez sanayi alanında gelişirken, İskenderun turizmde önemli yatırımlar içeriyor. Kıbrıs-İskenderun arası feribot seferlerinin başlaması için elimizden geleni yapmaya hazırız'' dedi.
     Ziyarete İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.