KKTC TARIM BAKANI TÖRE, HATAY'DA:

KKTC TARIM BAKANI TÖRE, HATAY'DA: -''KIBRIS TÜRKÜNÜN BEDENİNDEKİ CAN, TÜRKİYE'NİN VE TÜRK MİLLETİNİN CANIDIR''
KKTC TARIM BAKANI TÖRE, HATAY'DA:
KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Zorlu Töre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde iş adamlarıyla bir araya geldi.
     Töre, bir yakınının düğünü için geldiği Hatay'da, İskenderun Genç İş Adamları Derneği (İSGİAD) yöneticileri tarafından Yelken Kulübü'nde onuruna düzenlenen yemeğe katıldı. Yemekte yaptığı konuşmada Töre, devlet olmanın önemine değindi.
     ''Allah bize bu devleti, anavatanımız ile birlikte sonsuza kadar yaşatmayı nasip etsin'' diyen Töre, şöyle konuştu:
     ''Eğer yaşayamayacak olursa Hatay devletinin zamanında yaptığı şerefli görev ne ise bizde onu yapmak mecburiyetinde oluruz. Hristiyan dünyası, Avrupası, Amerikası KKTC'yi kabul etmemeye devam ederlerse ambargolara devam ederlerse belki belirli bir zamandan sonra yapmamız gereken bu olabilir. Kıbrıs Türkünün bedenindeki can, Türkiye'nin ve Türk Milletinin canıdır. Türk milleti, Türk ordusu adadan çekildiği anda, Kıbrıs Türkünün bedenindeki can da yok olur. Dolayısıyla Allah bizi Anavatanımızdan Türkiyemizden ayırmasın.''
     Yemeğe, Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten, iş adamları ve dernek üyeleri katıldı. İSGİAD Başkanı Gökten, günün anısına Töre'ye plaket sundu.
KKTC TARIM BAKANI TÖRE, HATAY'DA: haberi 27 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  186960 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle