KOFI ANNAN HATAY'A GELDI

-Annan Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki Suriyelilerin kaldığı çadır kente geldi -Çadırkentte kalan bir grup Suriyeli, açtıkları İngilizce ve Arapça pankartlarla Suriye'deki ölümlerin durdurulmasını istedi
KOFI ANNAN HATAY'A GELDI
 BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Kofi Annan, Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki Suriyelilerin kaldığı çadır kente geldi.
     Annan, Kilis'teki konteyner kentte helikopterle havadan incelemelerde bulunmasının ardından Yayladağı İlçesi'ndeki eski TEKEL binasının bulunduğu alanda kurulu çadırkentte geldi. Annan, çadırkentte incelemelere başladı. Annan'ın çadırkentte gelişinde bazı Suriyeliler, Beşşar Esed aleyhine slogan attı.
     Bu arada, Suriye'deki olaylar sonrasında Türkiye sığınan Suriyeliler için 30 Nisan 2011 tarihinde kurulan ilk çadırkent olan Yayladağı kampında şu an 2 bin 700 kişi kalıyor.
     Ayrıca, ziyaret öncesi çadırkent etrafında geniş güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü. Annan'ın ziyaretini de çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu canlı yayın araçlarıyla takip ediyor.
     Bu arada ziyaret öncesi çadırkentte kalan bir grup Suriyeli, açtıkları İngilizce ve Arapça pankartlarla Suriye'deki ölümlerin durdurulmasını istedi. Suriyeliler açtığı pankartlarda ''Söz bitti, fazla taahhüt fazla kan'' şeklinde sloganlar yazdığı görüldü.
KOFI ANNAN HATAY'A GELDI haberi 12 Nisan 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  196350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle