Konacık Balıkçı barınağının onarılmasını istiyorlar

İskenderun Konacık-Işıklı Su ürünleri Kooperatifi Başkanı Durmuş Gündüz, barınağın yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu, bu nedenle onarılması gerektiğini belirtti.
Konacık Balıkçı barınağının onarılmasını istiyorlar
Konacık-Işıklı Su ürünleri Kooperatifi Başkanı Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 yıldır balıkçılıkla uğraştıklarını vurgulayarak, Konacık barınağının ilçenin en önemli barınaklarından birisi olduğunu söyledi.
     Barınakta 100 dolayında balıkçının geçimini sağladığını anlatan Gündüz, barınaktaki fenerin çalışmamasından dolayı balıkçıların gece denize açılmak istemediğini ifade etti.
     Gündüz, balıkçıların teknelerini rıhtım yerine kıyıdaki kayalara bağladığına değinerek, ''Bu soruna bir an önce el atılmalı. Yoksa evimize ekmek götüremeyeceğiz. Teknelerimize binerken sıkıntı yaşıyoruz'' dedi.
     50 yıldan bu yanan ilçede balıkçılık yapan Mustafa Aslan ise barınağının duvarının dökülmeye başladığına dikkati çekerek, 2 yıl önce yapılan barınak duvarındaki taşların dökülmesine bir anlam veremediklerini, yetkililerin konuya çözüm bulması gerektiğini dile getirdi.
     Balıkçı Erol Yeğen de barınaktaki elektrik direklerinin çalışmadığını savunarak, barınaktaki sorunlar nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini kaydetti