KONSOLOS TAN PATLAMA YERİNE ÇELENK

ABD nin Adana Konsolosu John L. Espinoza, Reyhanlı'da 51 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın meydana geldiği yere çelenk bıraktı.
KONSOLOS TAN PATLAMA YERİNE ÇELENK
Konsolosu John L. Espinoza, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler ve Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Şanverdi'yi ziyaret etti. Reyhanlı Belediyesi Toplantı Salonu'nda konuşan Konsolos Espinoza, "Geçen hafta Başkan Obama, Başbakan Erdoğan'a taziyelerini iletti. Ancak Adana Konsolosu olarak ben de Reyhanlı'ya gelerek, hem olay yerini görmek hem de Reyhanlı halkına başsağlığı dilemek için geldim. Patlamada hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim" dedi.
ABD olarak bölgede akan kanın durması için çalışma yaptıklarını belirten Konsolos Espinoza, şimdiye kadar Suriye 'ye 500 milyon dolar yardım yaptıklarını vurguladı. 
 
 
Suruye 'de kimyasal silah kullanıldığı yönündeki iddiasorularını yanıtlayan Espinoza, "İddialardan haberdarız. Kanıtları da incelemeye larla ilgili gazetecilerin çalışıyoruz. Bütün bunları incelemek üzere Birleşmiş Milletlerin başlattığı çalışmaları da destekliyoruz" diye konuştu. Başkan Şanverdi ise ilçedeki yaraların sarılması yönünde devletin yeterli desteği sağladığını, yaraların sarılmaya başlandığını söyledi. Şanverdi, Obama ve Birleşmiş Milletler'den, Suriye  'de yaşanan vahşetin, zulmün son vermelerini istedi.Espinoza birinci patlamanın meydana geldiği belediye binası yanındaki olay yerine çiçeklerden yapılı çelenk bıraktıktan sonra ilçeden ayrıldı.