Konuklar Uzun Çarşı’yı Gezdiler

Hatay Valiliği koordinasyonuyla "Hatay İl Yenilik Platformu" Projesi kapsamında düzenlenen “Akdeniz Ülkeleri Mutfak Günleri”nin son günü olan etkinliğe katılan yerli ve yabancı konuklar tarihi Uzun Çarşı’yı gezdiler.
Konuklar Uzun Çarşı’yı Gezdiler
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, İl KültürveTurizm Müdürlüğü Şube Müdürleri Osman Pampal, AntakyaAyakkabıcılar Çarşısı Yaşatma, Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Gürbüz rehberliğinde gerçekleşen gezide konuklar, tarihi Uzun Çarşı ve çarşıdaki ürünler hakkında bilgi aldılar.Tescilli tatlımız olan künefenin yapımını ilgi ile izleyen konuklar ayrıca bakla ezmesi ve humus yapımını da izleyerek bu muhteşem lezzetleri tatma imkânı buldular. Künefe ustalarının künefe şovu ise görülmeye değerdi.Tarihi Uzun Çarşı’yı çok beğendiklerini dile getiren konuklar burada yöresel ürünlerden satın almayı da ihmal etmediler.
Konuklar Uzun Çarşı’yı Gezdiler haberi 08 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  25530 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle